Dołącz do naszej prywatnej grupy i bądź na bieżąco informowany o tym co się dzieje w Polsce i na Świecie (niektóre posty są tylko na FB).

Join our private group and get latest US and Word news (some posts are exclusive to our FB page or group).

Sunday, May 28, 2017

Gazeta "sprawdza" doniesienia o Premier Szydło

Gazeta Wyborcza postanowiła przeprowadzić "dziennikarskie śledztwo" czy prawdziwe są poniższe słowa "Wiadomości" TVP (przepraszamy ale nie linkujemy do Gazety W.):
Internauci z różnych krajów świata szeroko komentują ostatnie sejmowe wystąpienie premier Beaty Szydło - obwieściły w niedzielę "Wiadomości" TVP. Zaczęliśmy gorączkowo przeszukiwać internet.
Oczywiście Gazeta udowadnia że przemówienie Premier Szydło wcale nie jest tak popularne. Ile w tym prawdy? Nie tak dużo i między innymi ta "prawdomówność" Wyborczej skłania nas do nie linkowania do nich.

Poszedlem sobie na news.google.com wpisałem "polish pm" i oto jakie dostałem wyniki:
Polecam pierwsza linijke która mówi 532000 wyników. Dla porównania, hasło "Gazeta Wyborcza" dało mi 199000 wyników czyli "Polish PM" bije ich 2.5 razy.

Wpisałem "polish pm europe" i dostałem:


Oprócz tego kilka super popularnych konserwatywnych websites tez pisze o tym co powiedziała Premier Szydło. Ośmielam się przypuszczać że w ciągu 2 dni wpisy o pani premier były częściej czytane i Gazeta przez cały miesiąc,