Dołącz do naszej prywatnej grupy i bądź na bieżąco informowany o tym co się dzieje w Polsce i na Świecie (niektóre posty są tylko na FB).

Join our private group and get latest US and Word news (some posts are exclusive to our FB page or group).

Friday, September 1, 2017

Czy "totalna opozycja" wyciągnęła kartę polskiego antysemityzmu?!

Co moze być gorszego niż nazwanie kogoś w Ameryce "rasistą" czy "białym supremacjonistą"? Być nazwanym "antysemitą", choć ostatnio to się wyrównało, lub co gorsza "polskim antysemitą". I właśnie to dziś rano uderzyło mnie w oczy oglądając amerykańską telewizje. Europejski Kongres Żydowski wyraził swoje "olbrzymie zaniepokojenie psującymi się relacjami miedzy polskim rządem i organizacjami żydowskimi w świetle rosnącego antysemityzmu".

Można zrozumieć troskę o stosunki jeśli się one rzeczywiście pogarszają ale to raczej nie przypadek ze troskę tą wyrażono w rocznicę wybuchu II wojny światowej i gdy Polska ma poważny zatarg z Unią Europejską. Można by pomyśleć ze ten komunikat jest obliczony na osłabienie wizerunku Polski i Polaków. Kilka wyliczonych przykładów głupich wpisów lub wypowiedzi niektórych polityków lub dziennikarzy wcale nie robi nas wszystkich antysemitami. Wystarczyło wytknąć te wygłupy ich autorom i moze, pomimo wolności słowa która w Polsce tez istnieje, spalili by się ze wstydu. Mam tu na myśli państwo: Magdalena Ogórek i Bogdan Rzońca. Slogany i flagi ONR Falangi to już poważniejsza sprawa ale, znowu, to znikoma mniejszość w społeczeństwie (500 "likes" na Facebooku to tyle co ma zdjęcie mojego kota).