Thursday, March 4, 2010

Portal dla wierzącej Polonii

-- Informacja od naszego czytelnika --

W styczniu 2010 ruszył pierwszy na świecie „Portal Polonii wierzącej, szukającej Wartościowych Znajomości www.znajomapolonia.com ” . Jak mówi twórca portalu Kamil Orzeł „Serwis ma być miejscem, gdzie osoby starające się żyć według wartości proponowanych przez Kościół Katolicki, będą mogły znaleźć grupę znajomych, a może nawet żonę lub męża.”

Serwis jest cały czas w budowie, dokładane są nowe funkcjonalności przez co nie ma on jeszcze dużej liczby użytkowników, ale „Nigdy nie będzie on konkurować z takimi gigantami jak facebook czy nasza-klasa –odpowiada Kamil Orzeł- to jest serwis dla zupełnie innej grupy, tutaj mają się gromadzić osoby pochodzenia polskiego zamieszkałe w USA, Kanadzie, Irlandii lub Wielkiej Brytanii. Ważne jest tez to, iż osoby, które teraz zapiszą się na portal, będą decydowały o kierunku jego rozwoju.”

Serwis www.znajomapolonia.com ma własnego duszpasterza, jest nim ks. Andrzej Wyrostek z Rapid City w USA. „Internet jest nową formą komunikacji, dlatego praca duszpasterska powinna być prowadzona również za pomocą tego kanału. Natomiast sam portal jest doskonałym narzędziem, aby zwłaszcza ludziom młodym, szukającym jeszcze swojej drogi życiowej, pomagać w dokonywaniu słusznych wyborów. ” – dopowiada duszpasterz portalu, z którym można komunikować się po polsku i angielsku.

W 4 krajach, dla których obecnie dedykowany jest portal www.znajomapolonia.com, mieszka blisko 11 milionów Polaków. Bardzo wiele osób z tej grupy, chciałoby pozostawać wiernym wartościom, w których zostali wychowani. Stąd bierze się hasło portalu „wiele Ojczyzn - podobne Wartości”.