On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Sunday, May 8, 2011

Obama poprze ruch bezwizowy dla Polaków?

Republikański senator Mark Kirk liczy na to, że prezydent Barack Obama podczas nadchodzącej wizyty w Polsce poprze projekt ustawy dotyczącej zniesienia wiz dla Polaków.

Projekt ustawy, którego współsponsorem jest senator Mark Kirk, przewiduje zmianę kryterium wejścia do amerykańskiego programu ruchu bezwizowego. Obecnie jest to wymóg zejścia danego kraju poniżej progu 3 procent odmów wniosków o wizę. Polska tego wymogu nie spełnia. link

Dobrze się dzieje, ze ta sprawa nabiera tempa ale ... Dlaczego Polska ma spełniać jakiekolwiek wymogi?  Polska i Polacy już dawno udowodnili ze sa jedynym naturalnym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych. Polska jest jedynym krajem który za swa sojusznicza postawę nie pobiera jekiejs formy zapłaty od USA. Izrael, sojusznik USA na Bliskim Wschodzie otrzymuje olbrzymia pomoc finansowa. Pakistan, który udaje, ze jest sojusznikiem USA, tez. Polska, nie otrzymała nic lub prawie nic. Samoloty F-16 musiała kupic za pełną cenę. Innych form uzbrojenia, rakiety Patriot, Polska nie może kupić nawet za zadna cene. (Służebna postawa rzadu Tuska wobec Rosji na pewno w tym nie pomaga.)

Jeśli w oczach amerykańskiej administracji i Kongresu Polska do tej pory nie spełnia warunków na ruch bez-wizowy to nie spełni ich nigdy. A okazywanie nam laski jest po prostu ponizajace. (Chyba, ze o to wlasnie chodzi.)