On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Friday, August 12, 2011

Sikorski przeprasza za "karygodny błąd"

Rzeczpospolita: Szef MSZ Radosław Sikorski przeprosił w imieniu Polski za przekazanie przez prokuraturę białoruskim śledczym informacji o opozycjonistach z tego kraju. link

Można by nad tym przejść do porządku dziennego gdyby nie jeden niewygodny fakt. Już od ponad dwóch lat media takie jak Gazeta Polska i Rp.pl donoszą o współpracy polskich prokurator (zwłaszcza Białostocka) z białoruskimi. Wiedza o tym także białoruscy opozycjoniści. Kilka miesięcy temu białoruski działacz opozycji poprosił o azyl polityczny w Czechach. To nie przypadek.

Dlatego ta zawstydzająca sprawa nie powinna skończyć się tylko na przeprosinach. Powinno się wyciągnąć wnioski personalne. Pytanie tylko czy premier Tusk ma na tyle mocny charakter aby sie na to zdecydować.