Tuesday, January 31, 2012

Kościół Katolicki wystąpił przeciwko Obamie w sprawie antykoncepcji

Jak donoszą media trzech Katolickich Biskupów ogłosiło,że zignorują nalozony na nich obowiązek udostępnienia swoim pracownikom planów opieki zdrowotnej które obejmują środki zapobiegania zapłodnieniu oraz środki wywolujace poronienia (czyli aborcje). Z roznych doniesień wynika, ze parafie w całym USA informują o tej sprawie swoich czlonkow.

Nie ma co tu owijac w bawelne. Rzad Obamy lamie konstytucje (ponownie) która wyraźnie mówi o wolności religii w tym kraju. Taka postawa dziwi w świetle tego, ze 55% tych co glosowali na Obame w 2008 roku to Katolicy.

----
Mam nadzieje, ze "przy okazji" Kosciol weźmie się wreszcie za katolickich polityków którzy szerza fałszywe informacje (czyli klamia) na temat nauk Kosciola w sprawie aborcji (Nancy Pelosi) oraz tych którzy się rozwodzą i ponownie zakladaja rodziny a potem ostentacyjnie przychodzą do kosciola i przystepuja do komunii (John F. Kerry).

Obawiam się tez, ze demokraci wszędzie tam gdzie maja wiekszosc beda próbowali się zemscic. 2 lata temu w stanie Connecticut próbowali przejąc kontrole nad finansami parafii katolickich oddając je w ręce rad nadzorczych. Byla to zemsta za sprzeciw w sprawie malzenstw homoseksualnych.