On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Thursday, February 27, 2014

Kryzys konstytucyjny w USA - Obama przejmuje władzę

Alarm podnoszą nie tylko Republikanie ale także Demokraci. Prezydent Obama posuwa się za daleko w podejmowaniu decyzji których nie ma prawa podejmować. Ta "przyjemność" należy do Kongresu. Problem polega na tym ze nikt nie chce usunąć pierwszego murzyńskiego prezydenta. To tylko rozzuchwala prezydenta który szuka sukcesów którymi może się pochwalić. Do tej pory wyglądało na to ze reforma zdrowotna była olbrzymim sukcesem, przynajmniej w oczach Demokratów, dopóki nie zaczęła ona wchodzić w życie i gdy okazało się ze wszystkie obietnice pozostały nie tylko obietnicami, a wręcz przeciwnie. Dzięki Obamacare koszty ubezpieczenia zdrowotnego i leczenia wzrastają astronomicznie.

W związku z tym Obama chce dać najniżej zarabiającym podwyżkę, oczywiście pomijając Kongres, uzurpując sobie prawo którego nie ma, przynajmniej w sektorze prywatnym. Podwyżki plac dadzą mu nowych zwolenników. Natomiast ci którzy się temu sprzeciwiają będą mieli zagorzałych przeciwników.

Obama chce także dać nielegalnym imigrantom amnestie, take z pominięciem Kongresu.

Obama lamie i zmienia także prawo, Obamacare, które sam promował i które podpisał. To ze to prawo nosi jego imię nie znaczy ze może on je samowolnie zmieniać, ale on to robi co najmniej raz na miesiąc.

Obama odmawia także egzekwowania praw których nie lubi. Miedzy innymi prawo imigracyjne. według tego prawa nielegalni imigranci powinni być wydalani z kraju. Obama wydal jednak zarządzenie które w zasadzie całkowicie wstrzymało wszelkie deportacje, w tym także nielegalnych którzy popełnili przestępstwa.