On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Thursday, August 14, 2014

Cudownie kurczący się konwój

Według agencji informacyjnych konwój z pomocą humanitarną, po kilkunastogodzinnym postoju na lotnisku wojskowym w Woroneżu, przed 4 rano czasu polskiego wyruszył na południe w kierunku kontrolowanego przez prorosyjskich separatystów Ługańska na Ukrainie

Zmieniając kurs konwoju o kilkaset kilometrów na południe, Rosja wydaje się celowo nie przestrzegać wcześniejszego porozumienia. Przekraczając granice w obwodzie ługańskim pomoc nie będzie skontrolowana przez Czerwony Krzyż. Innymi słowy to poważna prowokacja bo w tej "pomocy" może być broń i nikt nie będzie w stanie tego udowodnić.

Według AP konwój liczy teraz 262 ciężarówki, a według BBC - ponad sto. Wcześniej rosyjskie władze podawały, że jest ich 280. Gdzie się podziała reszta?