On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Monday, December 22, 2014

Nowojorczycy chcą rezygnacji burmistrza

Już 56 tysięcy nowojorczyków podpisało petycje żądającą rezygnacje burmistrza Nowego Jorku, De Blasio. Obwiniają go o podniecenie nastrojów nienawiści w stosunku do nowojorskich policjantów.

W zeszłym tygodniu związek zawodowy namawiał policjantów do podpisywania swego rodzaju testamentu, na wypadek śmierci na posterunku, który żądał aby burmistrz nie przychodził na pogrzeb. Tradycyjnie burmistrz zawsze przychodzi na pogrzeb policjantów.

Wczoraj wielu funkcjonariuszy ostentacyjnie odwróciło się plecami do de Blasio, gdy ten pojawił się w szpitalu, do którego przewieziono ciała ofiar.

Co tak oburza policjantów? W poprzednich tygodniach burmistrz dołączył do nagonki na policjantów w związku z zastrzeleniem młodego człowieka w Ferguson i czarnego mężczyzny w Nowym Jorku. De Blasio opowiadał prasie i telewizji ze musiał ostrzegać swego syna ze musi być bardzo ostrożny w stosunkach z policjantami dając do zrozumienia ze w Nowym Jorku kolor skóry, jego syn jest mulatem, to sygnał dla policji do złego traktowania.

Teraz De Blasio ostentacyjnie potępia zabójstwo policjantów ale gdy w zeszłym tygodniu gdy "pokojowi demonstranci" skandowali ze chcą martwych policjantów, pokazano to w telewizji, nie wyrażał swego oburzenia.

Dziś policjanci, wraz ze swoimi przedstawicielami, mówią ze burmistrz ma na swoich rekach krew zamordowanych policjantów.

Także dziś w całym USA policjanci są ostrzegani przed możliwością dalszych ataków.

#NowyJork #policja #USA