Wednesday, May 3, 2017

Poparcie dla Polski od największego w USA komentatora konserwatywnego , Rush-a Limbaugh (dodatek)

Wczoraj komentator największego w USA programu radiowego, ponad 20 milionów słuchaczy poprzez dziesiątki stacji radiowych. poparł Polskę w sporze z kandydatem na urząd prezydenta Francji. Poniższy tekst to tłumaczenie transkrypcji audycji radiowej nadanej wczoraj:

Le Pen nadrabia straty podczas gdy Macron straszy Polskę za nie przyjmowanie uchodźców
Rush: Słuchajcie państwo, to ciekawe. Marine Le Pen dogania tego faceta, tego Macrona. Ona naprawdę zyskuje głosy i nie wiem czy ona jest już dostatecznie blisko żeby wygrać. Wybory są 7-go maja, czyli za piec dni. Ale ten facet, Macron, 39 letni facet ożeniony z 64 letnią kobietą, straszy Polskę sankcjami. Jeśli zostanie prezydentem Francji to obłoży Polskę sankcjami za odmowę przyjęcia uchodźców, a to przecież jest nie fair! Wiecie, ciężar przyjmowania migrantów i uchodźców i wszystkiego innego powinien być rozłożony na całą Unie Europejską.


Dobrze, ja mam tutaj taką małą mapę która pokazuje kolorowymi kropkami ile ataków terrorystycznych miało miejsce w krajach europejskich. Francja, Belgia, Niemcy, Wielka Brytania, Dania, Szwajcaria, Austria. Patrzysz na Polskę, a tam niema ani jednej kropki. W Polsce nie ma terroryzmu!
W każdym innym państwie europejskim, tam jest wiele kropek reprezentujących wiele takich zagrożeń. Więc może ten facet myśli że to jest nie fair że Polska nie ma takich ataków, więc chce się upewnić że trochę takich migrantów trafi do Polski i tam też będą w końcu zagrożenia terrorystyczne. To dokładnie co ta mapa pokazuje.

Dodatek: Serdecznie polecam przeczytanie komentarzy (w j. angielskim) do postu.