Saturday, March 17, 2018

Zastępca szefa FBI zwolniony w trybie natychmiastowym grozi mu sprawa kryminalna

Polskie media coraz mniej wiedzą, lub nie chcą wiedzieć, co się dzieje w USA. Głównym problemem jest ich źródło informacji, prawdopodobnie PAP, które z kolei ogranicza się do korzystania z relacji organizacji prasowych o lewicowym profilu. W tym wypadku New York Timesa.

W zasadzie wszystkie informacje o tym "newsie" mówią, że za zwolnieniem  zastępcy szefa FBI,  Andrew McCabe, stoi Trump podczas gdy prawda jest o wiele bardziej groźniejsza. Groźniejsza bo McCabe okazał się jednym z najbardziej skorumpowanych, z powodów politycznych, szefów FBI, a za jego zwolnieniem stoi samo FBI z jego komórką profesjonalnej odpowiedzialności - Office of Professional Responsibility (OPR), takie wewnętrzne CBA. To właśnie OPR zażądało zwolnienia McCabe w trybie natychmiastowym i podobno zostanie tez oskarżony o popełnienie kilku przestępstw z wyraźnym umotywowaniem politycznym.

Wszystko to jest o tyle groźne, bo pokazuje, że w ciągu 8 lat Barack Obama był w stanie zbudować całą siatkę wysoko postawionych urzędników państwowych którzy bez mrugnięcia okiem zamieniali USA w państwo policyjne a teraz tworzą tajną organizacje która przeciwstawia się reformom Trumpa i próbuje go zniszczyć.

Jeszcze wczoraj wszystko wskazywało na to, że nie ma już sprawiedliwości w USA, że wysoko postawieni Demokraci mogą jawnie przy pełnym poparciu prasy i mediów łamać prawo co dla zwykłych ludzi (lub tych poza kasta) zawsze kończy się długoletnim kryminałem.

Zwolnienie McCabe to sygnał że nie jest jeszcze tak źle. 

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.