On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Friday, March 22, 2019

Mueller przedłożył raport komisji prokuratorowi generalnemu Barr

Specjalny komisarz Robert Mueller przedłożył prokuratorowi generalnemu Billowi Barrowi długo oczekiwany raport na temat śledztwa w sprawie rosyjskiego wtrącania się do wyścigu o fotel prezydencki w 2016 r. i ewentualnej zmowy ze współpracownikami Trumpa - oznaczający koniec politycznie wybuchowej sondy i początek nowej bitwy nad jego treścią i implikacjami. Raport został dostarczony w piątek po południu do biura zastępcy prokuratora generalnego Roda Rosensteina a nastepnie został dostarczony do biura Barra. 

Biały Dom został powiadomiony, że DOJ otrzymał raport około godziny 4:45, zanim prawodawcy na Capitol Hill zostali poinformowani. Zarówno Barr, jak i Rosenstein widzieli raport, jak twierdzi starszy urzędnik Departamentu Sprawiedliwości. Sekretarz prasowy Białego Domu Sarah Sanders napisała na Twitterze: „Kolejne kroki należą do prokuratora generalnego Barra i na nie czekamy” - powiedziała. „Biały Dom nie otrzymał raportu ani nie został poinformowany o tym co jest w raporcie”.

Zazwyczaj w Amerykańskiej praktyce dostarczanie dokumentów do wiadomości publicznej w piątki oznacza, że ci którzy to robią mają nadzieje, że przez weekend nikt tym nie będzie zainteresowany i temat zostanie do poniedziałku zapomniany. Innymi słowy w raporcie nie ma nic co mogłoby zaszkodzić Trumpowi.