On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Tuesday, April 2, 2019

Kuba Rozpruwacz to Polak?

Daily Mail twierdzi, że niesławny Kuba Rozpruwacz to polski fryzjer, Aaron Kosminski. Kosminski mieszkał ze swoimi dwoma braćmi i siostrą na Greenfield Street w 1888 roku Fryzjer został po raz pierwszy połączony z zabójcą w 2014 roku, ale te roszczenia były wyssane. 

Według publikacji dwa zestawy śladów DNA znalezione na ubraniu należą do Kosminskiego i jednej z jego zamordowanych ofiar Catherine Eddowes.

Polski imigrant mieszkał zaledwie 200 metrów od miejsca, w którym zginęła trzecia ofiara Rozpruwacza, Elizabeth Stride. Jego tożsamość została potwierdzona przez naukowców z Liverpool John Moores University, którzy podzielili się swoimi odkryciami w Journal of Forensic Sciences. Napisali: "Po raz pierwszy opisujemy systematyczną analizę poziomu molekularnego jedynych ocalałych dowodów fizycznych związanych z morderstwami Kuba Rozpruwacza. Znalezienie obu dopasowanych profili w tym samym dowodzie zwiększa statystyczne prawdopodobieństwo jego ogólnej identyfikacji i potwierdza twierdzenie, że szal jest autentyczny."

Biznesmen Russell Edwards, lat 48, który kupił szal na aukcji w 2007 roku, skontaktował się z naukowcami kilka lat temu. Szal został znaleziony obok ciała Kate Eddowes i poplamiony krwią. Eddowes została zamordowana przez Rozpruwacza w nocy 30 września 1888 r. na Mitre Square gdzie jej nerka została wycięta, a policzki rozerwane. Krążą pogłoski, że seryjny morderca zjadł jej nerkę w odrażającym akcie dumy. Eddowes była drugą kobietą, która zginęła tej nocy z rąk Kuby Rozpruwacza - godzinę wcześniej podciął on gardło Elżbiecie Stride. Kosminski był podejrzewany w 2014 roku, kiedy dr Jari Louhelainen, jeden z autorów artykułu z tego tygodnia, który badał ten sam szal. Ale jego twierdzenia zostały odrzucone przez innych naukowców, którzy twierdzili, że popełnił błąd w swojej analizie ale te nowe odkrycia zdają się w końcu demaskować złoczyńcę.