Tuesday, April 2, 2019

Kuba Rozpruwacz to Polak?

Daily Mail twierdzi, że niesławny Kuba Rozpruwacz to polski fryzjer, Aaron Kosminski. Kosminski mieszkał ze swoimi dwoma braćmi i siostrą na Greenfield Street w 1888 roku Fryzjer został po raz pierwszy połączony z zabójcą w 2014 roku, ale te roszczenia były wyssane. 

Według publikacji dwa zestawy śladów DNA znalezione na ubraniu należą do Kosminskiego i jednej z jego zamordowanych ofiar Catherine Eddowes.

Polski imigrant mieszkał zaledwie 200 metrów od miejsca, w którym zginęła trzecia ofiara Rozpruwacza, Elizabeth Stride. Jego tożsamość została potwierdzona przez naukowców z Liverpool John Moores University, którzy podzielili się swoimi odkryciami w Journal of Forensic Sciences. Napisali: "Po raz pierwszy opisujemy systematyczną analizę poziomu molekularnego jedynych ocalałych dowodów fizycznych związanych z morderstwami Kuba Rozpruwacza. Znalezienie obu dopasowanych profili w tym samym dowodzie zwiększa statystyczne prawdopodobieństwo jego ogólnej identyfikacji i potwierdza twierdzenie, że szal jest autentyczny."

Biznesmen Russell Edwards, lat 48, który kupił szal na aukcji w 2007 roku, skontaktował się z naukowcami kilka lat temu. Szal został znaleziony obok ciała Kate Eddowes i poplamiony krwią. Eddowes została zamordowana przez Rozpruwacza w nocy 30 września 1888 r. na Mitre Square gdzie jej nerka została wycięta, a policzki rozerwane. Krążą pogłoski, że seryjny morderca zjadł jej nerkę w odrażającym akcie dumy. Eddowes była drugą kobietą, która zginęła tej nocy z rąk Kuby Rozpruwacza - godzinę wcześniej podciął on gardło Elżbiecie Stride. Kosminski był podejrzewany w 2014 roku, kiedy dr Jari Louhelainen, jeden z autorów artykułu z tego tygodnia, który badał ten sam szal. Ale jego twierdzenia zostały odrzucone przez innych naukowców, którzy twierdzili, że popełnił błąd w swojej analizie ale te nowe odkrycia zdają się w końcu demaskować złoczyńcę.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.