Killing Warsaw is now on Audible

The audiobook version of 
Killing Warsaw is now on sale at Audible and Amazon. Learn how much the city of Warsaw and its residents suffered under German Nazi occupation. The city of Warsaw was to disappear to be later reborn as a small German city of Warschau. You will see how the plan was implemented from the first days of the war, through brutal occupation, Ghetto uprising, Warsaw uprising, and final and total destruction. 

Killing Warsaw: The Full True Story of the City That Was to Disappear - US - UK - FR - DE

Tuesday, January 21, 2020

Politico opublikował "opinie" premiera Morawieckiego

Premier Morawiecki opublikował artykuł w "Politico" zatytułowany "Moskiewski rewizjonizm Holokaustu" w którym przeciwstawia się kłamstwom prezydenta Rosji Władimira Putina. "Powtarzające się próby malowania Polski jako sprawcy, a nie ofiary, nie mogą być tolerowane" –  podkreśla szef rządu.


Podczas gdy Świat obchodzi 75-lecie wyzwolenia Auschwitz, Rosja próbuje przepisać historię. Związek Radziecki, nie będąc „wyzwolicielem”, był wspólnikiem nazistowskich Niemiec a także sprawcą własnych zbrodni - przed i po wyzwoleniu Auschwitz. Biorąc pod uwagę, że Unia Europejska narodziła się z prochów II wojny światowej, musimy strzec się fałszywych narracji, takich jak te, które są dziś sprzedawane.

Artykuł pana premiera, który Politico wyraźnie oznaczyło jako opinia, jest szeroko komentowany w polskich, ale nie w Gazeta.pl lub RP.pl. Określa się go jako ważny artykuł (DoRzeczy) i mocna odpowiedź (Niezależna) na kłamstwa.

Pan premier podkreślił, że "Okupacja sowiecka, która trwała kolejne 45 lat, kosztowała życie milionów ludzi i pozbawiła Polskę i Europę Środkową niepodległości i szansy na normalny rozwój gospodarczy."


W rzeczywistości to właśnie sojusz między nazistowskimi Niemcami a ZSRR w 1939 roku utorował drogę do wybuchu II wojny światowej. Trzecia Rzesza nie byłaby w stanie odbudować niemieckiego potencjału wojskowego bez zaopatrzenia w surowce naturalne i współpracy wojskowej ze strony Sowietów. Nie byłaby w stanie tak łatwo pokonać Polski i Francji, nie miałaby tez tak dużej swobody w przygotowaniu niszczycielskiej machiny Holocaustu."

Warto przeczytac oryginalny tekst w Politico.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.