Killing Warsaw is now on Audible

The audiobook version of 
Killing Warsaw is now on sale at Audible and Amazon. Learn how much the city of Warsaw and its residents suffered under German Nazi occupation. The city of Warsaw was to disappear to be later reborn as a small German city of Warschau. You will see how the plan was implemented from the first days of the war, through brutal occupation, Ghetto uprising, Warsaw uprising, and final and total destruction. 

Killing Warsaw: The Full True Story of the City That Was to Disappear - US - UK - FR - DE

Saturday, January 11, 2020

Ważny i ciekawy wywiad Morawieckiego dla Die Welt

Premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu niemieckiej Die Welt i już ukazują się tłumaczenia na polskich portalach. Wywiad jest na tyle ważny, że jak tylko ukarze się tłumaczenie na język angielski to je opublikujemy. W wywiadzie pan premier wytknął Francji i Niemcom niedotrzymanie obietnicy danej NATO wydawania 2 proc. PKB na obronność. Sceptycznie ocenił też szanse na normalizację relacji z Rosją. Ale najważniejsze jest to, że jak stwierdził już wkrótce pojawi się raport ws. reparacji wojennych. 

Oto ten ważny fragment rozmowy:

Die Welt: Od lat dyskutuje się w Polsce o reparacjach za zbrodnie popełnione przez Niemców podczas II wojny światowej. Czy Pański rząd wystąpi wkrótce z roszczeniami do rządu federalnego?

Morawiecki: Jest za wcześnie, aby to stwierdzić/ustalić. Komisja aktualnie sprawdza wysokość ewentualnych reparacji. Raport pojawi się wkrótce.

Tłumaczenia wywiadu można znaleźć

tutaj - DoRzeczy.pl

tutaj - Niezalezna.pl

i tutaj - Wpolityce.pl

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.