On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Saturday, January 11, 2020

Ważny i ciekawy wywiad Morawieckiego dla Die Welt

Premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu niemieckiej Die Welt i już ukazują się tłumaczenia na polskich portalach. Wywiad jest na tyle ważny, że jak tylko ukarze się tłumaczenie na język angielski to je opublikujemy. W wywiadzie pan premier wytknął Francji i Niemcom niedotrzymanie obietnicy danej NATO wydawania 2 proc. PKB na obronność. Sceptycznie ocenił też szanse na normalizację relacji z Rosją. Ale najważniejsze jest to, że jak stwierdził już wkrótce pojawi się raport ws. reparacji wojennych. 

Oto ten ważny fragment rozmowy:

Die Welt: Od lat dyskutuje się w Polsce o reparacjach za zbrodnie popełnione przez Niemców podczas II wojny światowej. Czy Pański rząd wystąpi wkrótce z roszczeniami do rządu federalnego?

Morawiecki: Jest za wcześnie, aby to stwierdzić/ustalić. Komisja aktualnie sprawdza wysokość ewentualnych reparacji. Raport pojawi się wkrótce.

Tłumaczenia wywiadu można znaleźć

tutaj - DoRzeczy.pl

tutaj - Niezalezna.pl

i tutaj - Wpolityce.pl

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.