78 years ago, an uprising broke out in Warsaw on the orders of the Commander-in-Chief of the Home Army, Gen. Tadeusz Komorowski "Bor". For 63 days, the insurgents waged a heroic and lonely fight with the German army

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Wednesday, June 17, 2020

Polski przywódca może odwiedzić Biały Dom, spodziewane jest ogłoszenie wzrostu liczby żołnierzy w Polsce

Image: Politico / AP Photo
Politico: Prezydent Donald Trump może wkrótce ponownie powitać zagranicznych przywódców w Białym Domu po przerwie z powodu pandemii koronawirusa, a jego pomocnicy prowadzą rozmowy z prezydentem Polski i polskimi urzędnikami. Wizyta polskiego Andrzeja Dudy, jeśli zostanie sfinalizowana, prawdopodobnie zbiegnie się z planami Trumpa, by ogłosić wzrost liczby wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce. Ale przychodzi również w wrażliwym momencie dla Dudy, który jest gotowy na ponowny wybór 28 czerwca.

Bliscy obserwatorzy wyrazili zdziwienie możliwością wizyty Dudy. "Duda wykonał dobrą robotę z administracją Trumpa i prezydentem Trumpem. Ale Polska jest w końcowych dniach wyborów prezydenckich, a Duda stoi w obliczu silnej konkurencji ze strony kilku wiarygodnych kandydatów" - powiedział Daniel Fried, były ambasador USA w Polsce.

Stars and Stripes: Jak poinformował czołowy amerykański dyplomata w Niemczech, wkrótce zostanie ogłoszone porozumienie w sprawie zwiększenia liczby wojsk amerykańskich w Polsce i może być większe niż pierwotnie planowano. W tym samym czasie USA (podobno) rozważają zmniejszenie obecności swoich wojsk w Niemczech. Ogłoszenie o planie nastapi "już wkrótce", napisała na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.