KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format, and all the royalties will go toward Ukraine help relief.

Tuesday, July 7, 2020

Analitycy twierdzą, że znaczne podwyżki podatków, jeśli wygra Biden, doprowadzą do kłopotów na giełdzie

W obliczu zbliżających się wyborów 2020 stratedzy z Wall Street zaczynają brać pod uwagę konsekwencje ewentualnego wyboru Bidena, co może stworzyć poważne przeciwności dla inwestorów giełdowych, którzy cieszyli się rekordowym kursem za prezydenta Trumpa - nawet po wybuchu pandemii COVID -19.

Przejecie przez Demokratów prezydencji i obu izb Kongresu, potocznie nazwane „niebieską falą”, może oznaczać podwyżki podatków i inne przepisy utrudniające wzrost gospodarczy i obciążające giełdę.

Raport Biura Budżetu Kongresu stwierdza, że korzyści ekonomiczne wynikające z ustawy prezydenta Trump o obniżkach podatków i zatrudnieniu nie zostały jeszcze w pełni odczute i że prawdopodobnie nigdy nie zostaną w pełni zrealizowane w przypadku „rewizji podatkowej”. Takie decyzje odejmą około 1,51 procent od produktu krajowego brutto USA na długi okres.

Swoją drogą należy się zastanowić co się stanie z polską giełdą i rankingiem Polski na arenie międzynarodowej jeśli wygra pan Trzaskowski który kompletnie zawalił w czasie swojej krótkiej prezydentury w Warszawie. Obawiam się, że żaden z inwestorów, a zwłaszcza tych potencjalnych, nie będzie patrzył przychylnym okiem na tego typu zagrożenie. Tym bardziej, że kandydat Trzaskowski wcale się nie kryje z tym, że chce zatrzymać dwie najważniejsze inwestycje w Polsce w ostatnich latach, Przekop Mierzei Wiślanej i Centralny Port Komunikacyjny.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.