On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Tuesday, July 7, 2020

Analitycy twierdzą, że znaczne podwyżki podatków, jeśli wygra Biden, doprowadzą do kłopotów na giełdzie

W obliczu zbliżających się wyborów 2020 stratedzy z Wall Street zaczynają brać pod uwagę konsekwencje ewentualnego wyboru Bidena, co może stworzyć poważne przeciwności dla inwestorów giełdowych, którzy cieszyli się rekordowym kursem za prezydenta Trumpa - nawet po wybuchu pandemii COVID -19.

Przejecie przez Demokratów prezydencji i obu izb Kongresu, potocznie nazwane „niebieską falą”, może oznaczać podwyżki podatków i inne przepisy utrudniające wzrost gospodarczy i obciążające giełdę.

Raport Biura Budżetu Kongresu stwierdza, że korzyści ekonomiczne wynikające z ustawy prezydenta Trump o obniżkach podatków i zatrudnieniu nie zostały jeszcze w pełni odczute i że prawdopodobnie nigdy nie zostaną w pełni zrealizowane w przypadku „rewizji podatkowej”. Takie decyzje odejmą około 1,51 procent od produktu krajowego brutto USA na długi okres.

Swoją drogą należy się zastanowić co się stanie z polską giełdą i rankingiem Polski na arenie międzynarodowej jeśli wygra pan Trzaskowski który kompletnie zawalił w czasie swojej krótkiej prezydentury w Warszawie. Obawiam się, że żaden z inwestorów, a zwłaszcza tych potencjalnych, nie będzie patrzył przychylnym okiem na tego typu zagrożenie. Tym bardziej, że kandydat Trzaskowski wcale się nie kryje z tym, że chce zatrzymać dwie najważniejsze inwestycje w Polsce w ostatnich latach, Przekop Mierzei Wiślanej i Centralny Port Komunikacyjny.