KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format, and all the royalties will go toward Ukraine help relief.

Wednesday, August 12, 2020

Chiny użyly koronawirusa aby znacjonalizować amerykańskiego producenta samochodów

Saleen Automotive Inc.

Chiny zachęciły amerykańskiego przedsiębiorcę do pomocy w budowie najnowocześniejszej firmy motoryzacyjnej na największym rynku samochodowym na świecie, a następnie wykorzystały niepewność wywołaną przez COVID-19 do kradzieży jego firmy i własności intelektualnej - mówi biznesmen.

Steve Saleen, założyciel specjalistycznego producenta samochodów sportowych o wysokich osiągach. Saleen Automotive, oraz jego partner Charles Wang, chiński imigrant i były prawnik w nowojorskiej kancelarii prawnej, zostali poproszeni pod koniec 2015 roku o utworzenie spółki joint venture z miastem Rugao w celu produkcji samochodów.

Porozumienie, które zostało osiągnięte, wymagało od Saleena wniesienia swojej marki i znaków towarowych, doświadczenia, know-how i technologii w produkcji samochodów, oraz zaprojektowanie trzech pojazdów. Ten wkład wyceniono na 800 milionów dolarów. 

Saleen, Wang i ich partnerzy mieli otrzymać dwie trzecie udziałów w nowo powstałej firmie o nazwie Jiangsu Saleen Automotive Technologies.

Na początku 2020 roku wszystko szło zgodnie z planem. Pierwszy produkt, SUV, był na etapie certyfikacji. Fabryka, wyposażona w 470 najnowocześniejszych robotów, była gotowa do produkcji. 

Wtedy wybuchła pandemia COVID-19. 

Gdy Saleen i Wang utknęli w Stanach Zjednoczonych ponieważ loty do Chin zostały wstrzymane rząd Rugao skorzystał z okazji, by „znacjonalizować firmę”.

29 czerwca policja wkroczyła do fabryki i biur Jiangsu Saleena. Szefowie, którzy byli obywatelami Chin, zostali zmuszeni do rezygnacji. Pozostali pracownicy zostali zwolnieni.

Władze stwierdziły, że technologia Saleena jest bezwartościowa i podano fałszywe informacje, aby zapewnić wyższą wycenę.

Bez wiedzy Saleena urzędnicy złożyli 510 patentów na opracowane przez niego rozwiązania - z których 120 zostało już przyznanych, w tym jego nowa turbosprężarka. W wielu zgłoszeniach Saleen nawet nie był wymieniony jako wynalazca.

Jak na ironię, gdy przejmowano firmę Saleena, Stany Zjednoczone i Chiny dopracowywały ostatnią fazę pierwszej umowy handlowej, do której prezydent Trump naciskał od czasu objęcia urzędu.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.