On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Tuesday, August 18, 2020

Cuomo nazywa koronawirusa „europejskim wirusem” w przemówieniu atakującym Trumpa


Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo potępił sposób w jaki prezydent Trump odpowiedział na pandemię koronawirusa podczas swojego poniedziałkowego przemówienia przed Narodową Konwencją Demokratów, oskarżając Biały Dom o „zaniedbanie”, gdy jego własna administracja stanowa spotkała się z ostrą krytyką w związku z tysiącami zgonów w nowojorskich domach opieki nad osobami starszymi.

"Nasza zbiorowa siła przejawia się w rządzie.To nasz układ odpornościowy. Ale nasz obecny rząd federalny jest dysfunkcyjny i niekompetentny. Nie potrafił zwalczyć wirusa. W rzeczywistości nawet nie przewidział, że nadejdzie. 'Europejski wirus' zainfekował północno-wschodni region, podczas gdy Biały Dom nadal był zafiksowany na punkcie Chin" - powiedział Cuomo podczas swojego przemówienia. 

To oczywisty atak na Trumpa który często używa nazwy "Chiński wirus", ale pokazuje, także że Demokraci wolą stać po stronie Chin niż Trumpa. To mrozi krew w żyłach bo jest dowodem na to, że Chiny skorumpowały nie tylko rodzinę Bidena ale znacznie większą cześć amerykańskich elit niż myśleliśmy.