KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format, and all the royalties will go toward Ukraine help relief.

Saturday, August 15, 2020

"Pokojowe" protesty po śmierci George'a Floyda to najbardziej kosztowne niepokoje społeczne w historii Stanów Zjednoczonych


Niepokoje społeczne po śmierci George'a Floyda mogą sprawić, że będzie to jeden z najbardziej kosztownych przejawów niepokojów społecznych w historii Stanów Zjednoczonych. Konsekwencje finansowe, dochodzące nawet do setek milionów dolarów, dla wielu miast i stanów, które musza także walczyć z COVID-19, będą olbrzymie i odczuwane przez długie lata.

W Minneapolis koszty związane z protestami mogą przekroczyć 500 milionów dolarów. W Portland w stanie Oregon, prawie 80 nocy rozruchów spowodowało, że straty sięgają 23 milionów dolarów i wciąż rosną. W Chicago w którym odnotowano gwałtowny wzrost przestępczości, szkody wyrządzone podczas protestów nie tylko dotknęły ekskluzywne sklepy, ale także sparaliżowały setki (200+ sklepów) mniejszych biznesów.

W Nowym Jorku, który i tak już zmaga się z ogromnymi kosztami związanymi z COVID-19 i idiotycznymi zarządzeniami które miały wpływ na śmierć tysięcy osób w domach starców, koszty będą ogromne. Nie tylko ponad 300 funkcjonariuszy zostało rannych, ale demonstracje kosztowały miasto także 115 milionów dolarów, plus kolejne 179 milionów dolarów w godzinach nadliczbowych dla policjantów. Według nowojorskiej policji, od 28 maja do 22 lipca podczas protestów zdewastowano 303 radiowozy. Pojazdy zostały pomalowane graffiti, obrzucone kamieniami, a w niektórych przypadkach podpalone. Według policji koszt szkód szacuje się na 996 tysięcy dolarów.

Nowy Jork ma też jeszcze problem związany z COVID-19 i rozruchami. 16 tysięcy ludzi przeprowadziło się do pobliskiego Connecticut. To dość duza liczba podatników, w większości dobrze sytuowanych, których pieniądze odpłynęły gdzie indziej. Wśród tych którzy opuścili Nowy Jork są milionerzy, celebryci i gwiazdy Hollywood.

Powyższe koszty to nie tylko straty finansowe ale także setki jeśli nie tysiące miejsc pracy.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.