Killing Warsaw is now on Audible

I am pleased to announce that the audiobook 
Killing Warsaw is now on sale at Audible and Amazon, and it will be available on iTunes within the next few days.

This audiobook shows how much the city of Warsaw and its residents suffered under German Nazi occupation. It also shows that all of the destruction was planned before the war and that there were no accidents. The city of Warsaw was to disappear to be later reborn as a small German city of Warschau. You will see how the plan was implemented from the first days of the war, through brutal occupation, Ghetto uprising, Warsaw uprising, and final and total destruction. You will see how rapidly the city's population shrunk from 1.3 million to 1,000.

(The link below will take you to the book's page where you will be able to hear the sample.)

Killing Warsaw: The Full True Story of the City That Was to Disappear - US - UK - FR - DE

We are told that at $7 in the US and £6.39 in the UK it is a bargain.

Saturday, August 15, 2020

"Pokojowe" protesty po śmierci George'a Floyda to najbardziej kosztowne niepokoje społeczne w historii Stanów Zjednoczonych


Niepokoje społeczne po śmierci George'a Floyda mogą sprawić, że będzie to jeden z najbardziej kosztownych przejawów niepokojów społecznych w historii Stanów Zjednoczonych. Konsekwencje finansowe, dochodzące nawet do setek milionów dolarów, dla wielu miast i stanów, które musza także walczyć z COVID-19, będą olbrzymie i odczuwane przez długie lata.

W Minneapolis koszty związane z protestami mogą przekroczyć 500 milionów dolarów. W Portland w stanie Oregon, prawie 80 nocy rozruchów spowodowało, że straty sięgają 23 milionów dolarów i wciąż rosną. W Chicago w którym odnotowano gwałtowny wzrost przestępczości, szkody wyrządzone podczas protestów nie tylko dotknęły ekskluzywne sklepy, ale także sparaliżowały setki (200+ sklepów) mniejszych biznesów.

W Nowym Jorku, który i tak już zmaga się z ogromnymi kosztami związanymi z COVID-19 i idiotycznymi zarządzeniami które miały wpływ na śmierć tysięcy osób w domach starców, koszty będą ogromne. Nie tylko ponad 300 funkcjonariuszy zostało rannych, ale demonstracje kosztowały miasto także 115 milionów dolarów, plus kolejne 179 milionów dolarów w godzinach nadliczbowych dla policjantów. Według nowojorskiej policji, od 28 maja do 22 lipca podczas protestów zdewastowano 303 radiowozy. Pojazdy zostały pomalowane graffiti, obrzucone kamieniami, a w niektórych przypadkach podpalone. Według policji koszt szkód szacuje się na 996 tysięcy dolarów.

Nowy Jork ma też jeszcze problem związany z COVID-19 i rozruchami. 16 tysięcy ludzi przeprowadziło się do pobliskiego Connecticut. To dość duza liczba podatników, w większości dobrze sytuowanych, których pieniądze odpłynęły gdzie indziej. Wśród tych którzy opuścili Nowy Jork są milionerzy, celebryci i gwiazdy Hollywood.

Powyższe koszty to nie tylko straty finansowe ale także setki jeśli nie tysiące miejsc pracy.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.