On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Friday, August 14, 2020

Senatorzy wzywają Chiny do spłaty stuletniego długu w wysokości 1,6 biliona dolarów


Senator Martha McSally, Republikanka z Arizony, przedstawiła w czwartek rezolucję wzywającą Chiny do spłaty amerykańskim posiadaczom obligacji ponad 1,6 biliona dolarów długu państwowego, wraz z odsetkami, sprzed rządów komunistycznych w tym kraju.

Rezolucja została poparta przez senatora Marsha Blackburn, Republikanina z Tennessee, a do w Kongresie będzie prowadzona przez kongresmena Marka Greena, R-Tennessee. Uchwałom na razie brakuje mocy prawa, ale odzwierciedlają wolę prawodawców.

„Chiny wielokrotnie nie wywiązywały się ze swoich zobowiązań wobec Ameryki, zabierając pieniądze i pracę amerykańskim rodzinom” - powiedziała McSally. „Cóż, to nadużycie się kończy. Rozliczamy Chiny za ich dług i za uwolnienie koronawirusa na świat. Żądamy od Chin zwrotu 1,6 biliona dolarów, które są winne amerykańskim rodzinom ”.

Obligacje, które są zabezpieczone złotem, zostały wyemitowane przez Republikę Chińską już w 1912 r. Przywódcy rządu uciekli na Tajwan po zakończeniu rewolucji Mao Zedonga w 1949 r. Pekin utrzymuje, że Tajwan jest częścią Chin dlatego według międzynarodowych praw, następcy rządów są odpowiedzialni za długi swoich poprzedników.