On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Monday, August 24, 2020

Trump ogłasza awaryjne zezwolenie na „przełomowe” leczenie koronawirusa


 Prezydent Trump poinformował w niedzielę o awaryjnym zezwoleniu na użycie rekonwalescencyjnego osocza do leczenia pacjentów z koronawirusem, nazywając to „wielkim przełomem”. W rozmowie z reporterami w Białym Domu w niedzielę, Trump powiedział, że FDA "wydało awaryjne zezwolenie na leczenie znane jako rekonwalescencja plazmą".

Ogłoszenie przez Trumpa nastąpiło po tym, jak urzędnicy Białego Domu sugerowali w zeszłym tygodniu, że opóźnienie w zatwierdzeniu szczepionki i środków leczniczych przeciwko koronawirusowi przez Food and Drug Administration jest motywowane politycznie.

Zabieg pobiera "osocze rekonwalescencji" od pacjentów, którzy wyleczyli się z koronawirusa i jest bogate w przeciwciała i może przynosić korzyści walczącym z wirusem. Dowody nie były jednoznaczne co do tego, jak działa i jak najlepiej tym zabiegiem zarządzać.