Saturday, November 21, 2020

Katolicy alarmują o administracji Bidena, jego postawa kłóci się z naukami moralnymi

Biden udziela ślubu parze gejów w Białym Domu 

 „Administracja Bidena stwarza takie zagrożenie dla wartości katolickich, że Konferencja Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych tworzy w przygotowaniu grupę roboczą” - czytamy w poście Stowarzyszenia Katolickiego.

Wiara Bidena jest drażliwym tematem, ponieważ przewodzi partii, którą ludzie postrzegają jako skrajną lewicę w kwestii aborcji. Kandydat Biden wycofał swoje poparcie dla poprawki Hyde'a, która blokuje federalne finansowanie większości aborcji.

Przez lata Biden popierał poprawkę Hyde'a, argumentując, że religijni Amerykanie nie powinni płacić za procedury, którym zasadniczo się sprzeciwiają. Dlatego zmiana w jego polityce w zeszłym roku wywołała wstrząs.

W sierpniu kardynał Raymond Burke powiedział, że były wiceprezydent nie powinien przyjmować komunii ponieważ nie jest (dobrym) katolikiem „cieszącym się dobrą opinią”.

Duchowni wskazują, że politycy mają obowiązek popierać ustawodawstwo antyaborcyjne. Część Katechizmu omawiająca aborcję mówi, że procedura i dzieciobójstwo „są ohydnymi zbrodniami”. 

W czwartek biskup Joseph Strickland z Tyler w Teksasie napisał na Twitterze apel do Bidena, aby „pokutował z powodu swojego sprzeciwu wobec katolickiego nauczania na temat aborcji i małżeństwa dla własnego zbawienia i dla dobra naszego narodu”.