77th anniversary of the Warsaw Uprising


 The Warsaw Uprising broke out 77 years ago. Let's pay tribute to its participants by celebrating the whole month of August as a Home Army Month.


Tuesday, November 10, 2020

Republikanie żądają od Trumpa pełnego śledztwa w sprawie wyborów


 Prezydent Trump „ma obowiązek” wobec „połowy Ameryki, która zagłosowała na niego, aby dokładnie przyjrzeć się” liczeniu głosów w wyborach prezydenckich w 2020 r. „Tak, aby wszystko było przejrzyste” - mówią Republikanie.

Kampania Trumpa złożyła pozwy w kilku stanach w których Biden wygrał bardzo cienką krawędzią, w tym w Nevadzie, Pensylwanii i Georgii. Kampania twierdzi, że po dniu wyborów nielegalnie liczono głosy, a obserwatorzy ankiet nie mogli obserwować liczenia.

To wszystko sprawia, że nikogo nie powinno dziwić, że prokurator generalny William Barr dał w poniedziałek prokuratorom federalnym zielone światło do sprawdzenia „istotnych zarzutów” nieprawidłowości w głosowaniu przed zatwierdzeniem wyborów prezydenckich w przyszłym miesiącu, chociaż na razie przedstawiono niewiele dowodów oszustwa.

Barr podkreślił, że upoważnienie przez niego prokuratorów federalnych do sprawdzenia „istotnych zarzutów” nie powinno wskazywać, że Departament Sprawiedliwości „stwierdził, że nieprawidłowości w głosowaniu wpłynęły na wynik wyborów”. Urzędnik Departamentu Sprawiedliwości powiedział Fox News, że nikt w Białym Domu, w tym prezydent Trump ani żaden prawodawca, nie prosił Barra o to zezwolenie.


Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.