On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Wednesday, December 23, 2020

Trump żąda od Kongresu zwiększenia bezpośrednich płatności dla Amerykanów


 Prezydent Trump potępił dopier co uchwalony pakiet pomocy na rzecz COVID-19 w wysokości 900 miliardów dolarów we wtorek wieczorem jako „hańbę”, wzywając Kongres do zmiany ustawy i zwiększenia kwoty bezpośrednich płatności dla Amerykanów z 600 dolarów do 2 tysięcy i patrząc na to co Demokraci włożyli do tego pakietu trudno się z nim nie zgodzić. 

Oczywiście, wczoraj wieczorem CNN zrobiła wszystko aby "oglądacze" tej stacji uznali go za najgorszego zbrodniarza w historii.

„Proszę Kongres o poprawienie tej ustawy i zwiększenie absurdalnie niskich 600 dolarów do 2000 dolarów, czyli 4000 dolarów dla pary” - powiedział Trump w wideo opublikowanym na Twitterze.

Trump argumentował, że ustawa w obecnej formie, która obejmuje 1,4 biliona dolarów wydatków publicznych, „prawie nie ma nic wspólnego z COVID”. 

„Kongres znalazł mnóstwo pieniędzy dla obcych krajów, lobbystów i grup interesu, wysyłając niezbędne minimum Amerykanom, którzy tego potrzebują” - powiedział Trump.

Prezydent ostrzegł, że jeśli „marnotrawne i niepotrzebne rzeczy” nie zostaną usunięte z ustawodawstwa, kolejna administracja będzie musiała dostarczyć pakiet pomocy na COVID-19. 

„Może to będzie moja administracja” - dodał Trump. "My to zrobimy."