On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Friday, January 1, 2021

FDA chciało nałożyć opłaty na producentów którzy awaryjnie wyprodukowali środki odkażające


 Gorzelnie, które produkowały środki dezynfekujące do rąk w związku z niedoborem na początku tego roku, były zszokowane, gdy dowiedziały się w tym tygodniu, że Food and Drug Administration (FDA) obłożyła  ich opłatą w wysokości 14060 USD, ale w czwartek Departament Zdrowia i Opieki Społecznej nakazał FDA zaprzestanie egzekwowania opłat.

„Małe firmy, które podjęły walkę z COVID-19, powinny być pochwalone przez swój rząd, a nie opodatkowane za to” - powiedział w oświadczeniu szef sztabu HHS Brian Harrison.

Bezduszność urzędników federalnych czasami wręcz powala z nóg. Rzecznik FDA powiedział w czwartek Fox News, że te „opłaty od użytkowników zapewnią dodatkowe zasoby, które pomogą agencji w szybszym prowadzeniu naszych ważnych działań regulacyjnych i ostatecznie pomogą społeczeństwu uzyskać dostęp do innowacyjnych leków OTC”.

"Po tym wszystkim przychodzicie do nas i mówicie, że jesteśmy wam winni pieniądze? I tak samo jest z ludźmi, którzy wyprodukowali setki tysięcy butelek, jak ludzie, którzy zrobili 100? Istnieją małe destylarnie, które w tym roku nie osiągnęły nawet 15 000 dolarów przychodów" - powiedział Jason Barrett, właściciel Black Button Distilling w Nowym Jorku.