Monday, March 15, 2021

Los Angeles otwiera restauracje i siłownie. Właściciele nie są zbyt optymistyczni


 Ostatnim razem, restauracja Guerrilla Tacos była otwarta w lipcu, po zainwestowaniu w otwarcie 40 000 dolarów, przez około pięć godzin, po czym nakazano jej ponowne zamknięcie. Dlatego nie powinno dziwić, że jej właścicielka Brittney Valles nie spieszy się z otwieraniem swoich drzwi teraz, gdy Los Angeles dało zielone światło do ponownego otwarcia kolejnych firm, które zostały zamknięte przez większość zeszłego roku.

Burmistrz Los Angeles Eric Garcetti zamknął bary i restauracje w marcu ubiegłego roku, a kilka dni później gubernator Kalifornii Gavin Newsom ogłosił pierwsze zamknięcie całego stanu w kraju. Sklepy spożywcze pozostawały otwarte, restauracje oferowały jedzenie na wynos, ale kina, centra fitness, salony fryzjerskie i paznokci, parki rozrywki i dziesiątki innych firm zostały zamknięte.

Otwarcie przyszło tak szybko, że wiele biznesów po prostu nie ma pracowników a proces przyjęć może potrwać, także ze względu na obostrzenia, nawet cztery tygodnie i dłużej

Muzea, kina, ogrody zoologiczne i akwaria mogą przyjmować przy 25% dawnych limitów. 

Siłownie oraz studia jogi i tańca mogą otwierać się z 10% pojemności z maskami wymaganymi w pomieszczeniach. Sklepy detaliczne, centra handlowe i salony mogą zwiększyć pojemność do 50%.