Tuesday, March 16, 2021

Polityka energetyczna Bidena ma „pozytywny wpływ” na ceny ropy, „negatywny wpływ” na gospodarkę


 Polityka energetyczna prezydenta Bidena ma „pozytywny wpływ” na ceny ropy i „negatywny wpływ na gospodarkę” - przekonywał Stephen Schork, szef Grupy Schork w poniedziałek w „Poranku z Marią” na Fox News.

Schork zwrócił uwagę na działania energetyczne Bidena, w tym anulowanie projektu rurociągu naftowego Keystone XL i tymczasowe zawieszenie wydawania pozwoleń na ropę i gaz na ziemiach i wodach  federalnych w serii nakazów mających na celu walkę ze zmianami klimatycznymi.

Prezydent Biden cofnął zezwolenie na rurociąg o długości 1700 mil pierwszego dnia swojego urzędowania, kończąc projekt, który miał zatrudnić ponad 11 000 Amerykanów w tym roku.

W uwagach wygłoszonych przez Bidena w styczniu przed podpisaniem nakazów wykonawczych w sprawie przeciwdziałania zmianom klimatycznym, prezydent wskazał na „kluczową część” swego planu „Build Back Better Recovery”, który, jak zauważył, „polega na budowie nowoczesnej, odpornej infrastruktury klimatycznej i przyszłości czystej energii, która stworzy miliony dobrze płatnych miejsc pracy dla związkowców.”

Ceny ropy i benzyny rosną ponieważ z powodow politycznych sztucznie spada produkcja i podaż.