On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Tuesday, May 11, 2021

Po złym raporcie o zatrudnieniu Biden powiedział, że Amerykanie muszą przyjąć pracę lub stracić zasiłek dla bezrobotnych


 Tak jak w amerykańskich filmach o mafii gdy ktoś Ci mówi, że tej ofercie nie możesz odmówić prezydent Biden powiedział, że Amerykanie muszą przyjąć pracę lub stracić zasiłek dla bezrobotnych.

Prezydent Biden zobowiązał się w poniedziałek do egzekwowania przepisów dotyczących ubezpieczenia na wypadek bezrobocia, tak aby żaden Amerykanin nie mógł „oszukiwać systemu”, aby nie zarabiać na nie pracowaniu - ale utrzymywał, że zwiększone zasiłki dla bezrobotnych nie są winne słabego kwietniowego raportu o zatrudnieniu.

To dziwne bo praktycznie każdy kto zarabiał mniej niż średnia płaca twierdzi, że mu się po prostu nie opłaca wrócić do pracy, zwłaszcza gdy zasiłki są prawie o 50 procent wyższe niż normalnie. Ale zmuszanie ludzi do powrotu do pracy odbiera im zdolność do negocjacji warunków. Tak jak w negocjacjach z mafią.