Killing Warsaw is now on Audible

The audiobook version of 
Killing Warsaw is now on sale at Audible and Amazon. Learn how much the city of Warsaw and its residents suffered under German Nazi occupation. The city of Warsaw was to disappear to be later reborn as a small German city of Warschau. You will see how the plan was implemented from the first days of the war, through brutal occupation, Ghetto uprising, Warsaw uprising, and final and total destruction. 

Killing Warsaw: The Full True Story of the City That Was to Disappear - US - UK - FR - DE

Wednesday, July 14, 2021

Demonstranci na Florydzie pytają "Gdzie jest Biden?" ws. protestów na Kubie


 We wtorek w Tampa na Florydzie wybuchł protest w celu poparcia antyrządowych protestujących na Kubie, a uczestnicy zaapelowali do administracji Bidena o przyjęcie bardziej zdecydowanego stanowiska w sprawie prześladowań w Hawanie.

– Gdzie jest Biden? protestujący skandowali, według Fox 13 News. – Gdzie jest Biden?

W całym stanie wybuchły protesty, a ten konkretny wiec zakończył się trzema aresztowaniami po tym, jak protestujący zablokowali ruch na autostradzie 'Dale Mabry' i wymusili częściowe zamknięcie autostrady międzystanowej 275. Demonstranci krzyczeli: „Cuba Libre!”

Administracja Bidena powiedziała, że popiera mieszkańców Kuby, którzy domagają się podstawowych praw człowieka. Prezydent Biden nazwał protesty „niezwykłymi” i „apelem o wolność”.

Według Washington Post, Senator Marco Rubio (syn imigrantów z Kuby) z Florydy powiedział, że administracja Bidena może nałożyć nowe sankcje, otworzyć satelitarny dostęp do Internetu na wyspie i „wydać jasne i jednoznaczne oświadczenie, że obecna polityka USA wobec reżimu wdrożona przez administrację Trumpa pozostanie w mocy”.

Rząd kubański wini politykę USA za trudności gospodarcze, z jakimi boryka się ten kraj.

Tysiące Kubańczyków wyszło w niedzielę na ulice Hawany, by zaatakować pogarszające się warunki w kraju pod rządami komunistycznymi – największy protest od dziesięcioleci – skłaniając prezydenta kraju do wezwania „rewolucyjnych” obywateli do przeciwstawienia się protestującym.

Miami Herald poinformowało, że także niektórzy Demokraci z południowej Florydy chcą, aby Biden przekazał protestującym na Kubie wyraźny sygnał poparcia i porównał ten moment z przemówieniem Ronalda Reagana „Panie Gorbaczew. Obal ten mur”.

„Naprawdę wierzę, że to jeden z tych momentów, podobny do 'Panie Gorbaczowa, zburz ten mur', ponieważ wierzę, że możemy dać nadzieję ludziom na Kubie” – powiedziała Heroldowi Senator Annette Taddeo , Demokratka. „Naprawdę chodzi o ludzi na Kubie, którzy muszą to usłyszeć. Słowa prezydenta USA, czy to republikanów, czy demokratów, powinny mieć znaczenie”.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.