On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Wednesday, July 14, 2021

Demonstranci na Florydzie pytają "Gdzie jest Biden?" ws. protestów na Kubie


 We wtorek w Tampa na Florydzie wybuchł protest w celu poparcia antyrządowych protestujących na Kubie, a uczestnicy zaapelowali do administracji Bidena o przyjęcie bardziej zdecydowanego stanowiska w sprawie prześladowań w Hawanie.

– Gdzie jest Biden? protestujący skandowali, według Fox 13 News. – Gdzie jest Biden?

W całym stanie wybuchły protesty, a ten konkretny wiec zakończył się trzema aresztowaniami po tym, jak protestujący zablokowali ruch na autostradzie 'Dale Mabry' i wymusili częściowe zamknięcie autostrady międzystanowej 275. Demonstranci krzyczeli: „Cuba Libre!”

Administracja Bidena powiedziała, że popiera mieszkańców Kuby, którzy domagają się podstawowych praw człowieka. Prezydent Biden nazwał protesty „niezwykłymi” i „apelem o wolność”.

Według Washington Post, Senator Marco Rubio (syn imigrantów z Kuby) z Florydy powiedział, że administracja Bidena może nałożyć nowe sankcje, otworzyć satelitarny dostęp do Internetu na wyspie i „wydać jasne i jednoznaczne oświadczenie, że obecna polityka USA wobec reżimu wdrożona przez administrację Trumpa pozostanie w mocy”.

Rząd kubański wini politykę USA za trudności gospodarcze, z jakimi boryka się ten kraj.

Tysiące Kubańczyków wyszło w niedzielę na ulice Hawany, by zaatakować pogarszające się warunki w kraju pod rządami komunistycznymi – największy protest od dziesięcioleci – skłaniając prezydenta kraju do wezwania „rewolucyjnych” obywateli do przeciwstawienia się protestującym.

Miami Herald poinformowało, że także niektórzy Demokraci z południowej Florydy chcą, aby Biden przekazał protestującym na Kubie wyraźny sygnał poparcia i porównał ten moment z przemówieniem Ronalda Reagana „Panie Gorbaczew. Obal ten mur”.

„Naprawdę wierzę, że to jeden z tych momentów, podobny do 'Panie Gorbaczowa, zburz ten mur', ponieważ wierzę, że możemy dać nadzieję ludziom na Kubie” – powiedziała Heroldowi Senator Annette Taddeo , Demokratka. „Naprawdę chodzi o ludzi na Kubie, którzy muszą to usłyszeć. Słowa prezydenta USA, czy to republikanów, czy demokratów, powinny mieć znaczenie”.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.