On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Sunday, December 5, 2021

Sekretarz Obrony USA, zwiększona aktywność Chin w pobliżu Tajwanu „wygląda na próbę generalną”


 Sekretarz obrony Lloyd Austin powiedział w sobotę, że zwiększona aktywność wojskowa Chin w pobliżu Tajwanu najwyraźniej wskazuje na „próbę” przyszłych zamiarów tego kraju.

Austin przedstawił swój komentarz podczas dyskusji z prezenterem Fox News Bretem Baierem podczas Reagan National Defense Forum w Kalifornii.

Wskazując, w jaki sposób Chiny rozpoczęły w ostatnich miesiącach wiele operacji lotniczych w pobliżu Tajwanu, Baier zapytał Austina: „Czy uważasz, że są to loty szkoleniowe dla przyszłych operacji?”

Austin zauważył, że nie chce spekulować, ale: „Oczywiście wygląda na to, że badają swoje prawdziwe możliwości i na pewno wygląda to na próbę”.

Forum Reagana, które odbywa się w czasie, gdy Chiny i Rosja nadal budują agresywne siły na niespotykaną od II wojny światowej skale. Eksperci ds. polityki zagranicznej i prawodawcy z obu stron, argumentowali, że polityka zagraniczna administracji Bidena osłabiła pozycję USA na światowej scenie.

„Stoimy przed ogromnym wyzwaniem,” – powiedział szef obrony. „W czasie wojny i pokoju zawsze jesteśmy silniejsi, gdy pracujemy razem z naszymi przyjaciółmi”.

Wyjaśnił, że Stany Zjednoczone nie będą zmuszać narodów do wyboru między powiązaniami z USA lub Chinami, powiedział, że administracja Bidena chce wzmocnić odstraszanie przed chińską agresją na Tajwan, a nie zmienić status quo w regionie.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.