Friday, January 7, 2022

Amerykańska poczta chce tymczasowego zwolnienia z obowiązku szczepień


 US Postal Service (Poczta) prosi o tymczasowe zwolnienie z obowiązku szczepień pracowników federalnych prezydenta Bidena, ostrzegając w liście wysłanym do urzędników federalnych , że obowiązek lub cotygodniowe testy mogą wpłynąć na zdolność agencji do działania.

Zastępca generalnego poczmistrza, Douglas A. Tulino, wysłał 4 stycznia pismo do Urzędu ds. Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy i wyraził zaniepokojenie wpływem obowiązku i wymaganiem od pracowników cotygodniowego przedstawiania negatywnego testu.

W liście otrzymanym przez Fox News, Tulino napisał, że nakaz wykonania szczepień lub testów, zgodnie z tymczasowym standardem, „prawdopodobnie spowoduje utratę wielu pracowników - albo przez odejście, albo przez dyscyplinowanie - szczególnie biorąc pod uwagę wyższy poziom pracowników tymczasowych o tej porze roku."

„Z całym szacunkiem sugerujemy, że kraj nie może sobie pozwolić na dodatkowe potencjalne znaczne szkody, które zostałyby wyrządzone, gdyby zdolność poczty do dostarczania poczty i paczek została znacząco naruszona” – napisał Tulino w liście.

Poczta zwróciła się do OSHA o wydłużenie terminów przestrzegania mandatu o 120 dni, a także o zawieszenie zobowiązań Poczty wynikających z mandatu do czasu wydania przez sądy ostatecznego orzeczenia w sprawie zgodności z prawem tego wymogu.

Mandat ma wejść w życie 10 stycznia, ale OSHA oświadczyła, że do 9 lutego nie będzie karać za naruszenia.

Poczta nie jest pewna, czy do tego czasu będzie w stanie przestrzegać nowe wymagania.

Biały Dom i OSHA nie odpowiedziały na prośby o komentarz.