Saturday, February 5, 2022

Amerykańskie media żyją tym co się dzieje w Europie Wschodniej


 Jest bardzo trudno zgodzić się z czymkolwiek co robi Biden, ale to co zrobił w sprawie Ukrainy w ciągu ostatnich dwóch tygodni zasługuje na nasze 100 procentowe poparcie. Nie ma co się łudzić, ostatnie działania prezydenta Bidena to wynik jego olbrzymiej wpadki, gdy w zasadzie powiedział, że zajęcie przez Rosjan małego kawałka Ukrainy nie przyniesie takiej reakcji jak pełna inwazja na ten kraj.

Od tej pory administracja zaprzecza temu, że Biden to powiedział i udowadniają to, dzięki Bogu, wysłaniem wojsk do Europy Wschodniej. To może być już za późno, ale miejmy nadzieje, że rozsadek zwycięży. 

Niestety, po prawej strony amerykańskiej polityki odzywają się glosy krytyczne, tak jak popularny komentator Tucker Carslon który najwidoczniej uważa się za eksperta do spraw Europy Wschodniej, które podają w wątpliwość wartość wysyłania wojsk do tego regionu. Mam nadzieje, że organizacje polonijne dadzą Republikanom wyraźnie do zrozumienia, że takie zachowanie spowoduje, że przy następnych wyborach możemy nie przyjść do urn wyborczych.