Thursday, February 10, 2022

Homeland Security bada "zagrożenie" potencjalnym konwojem ciężarówek w USA


 Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) stara się uprzedzić planowaną demonstrację w Ameryce, „śledząc raporty o potencjalnym konwoju” podobnego do kanadyjskich protestów kierowców ciężarówek przeciwko mandatom COVID.

Agencja „śledzi doniesienia o potencjalnym konwoju, który może planować podróż do kilku miast w USA”, powiedział rzecznik DHS w oświadczeniu dla Fox News w środę.

Departament „nie zaobserwował konkretnych wezwań do przemocy w Stanach Zjednoczonych związanych z tym konwojem i ściśle współpracuje z naszymi federalnymi, stanowymi i lokalnymi partnerami w celu ciągłej oceny środowiska zagrożenia i zapewnienia bezpieczeństwa naszym społecznościom”. 

Raport Yahoo News mówi, że agencja ostrzega amerykańskie organy ścigania i funkcjonariuszy bezpieczeństwa publicznego, że konwój truckerów protestujący przeciwko mandatom na szczepionkę COVID-19, podobny do tych, które mają miejsce w Kanadzie, może rozpocząć się 13 lutego, tego samego dnia, w którym rozgrywany jest mecz Super Bowl LVI W Los Angeles.

Ostrzeżenie, według niektórych wysokich rangą funkcjonariuszy organów ścigania mówi, że „konwój może poważnie zakłócić transport, działania rządu federalnego i organów ścigania poprzez korki i potencjalne kontr-protesty”, gdy kierowcy ciężarówek będą przejeżdżać przez Stany Zjednoczone.

Wiadomość o potencjalnym amerykańskim proteście pojawia się 13 dnia protestów "konwoju Wolności" w Ottawie, gdzie kierowcy ciężarówek opowiadają się za zakończeniem rządowych obostrzeń i nakazu zaszczepienia dla transgranicznych kierowców ciężarówek. 

Co ciekawe w USA lokalni politycy partii Demokratycznej praktycznie na wyścigi próbują teraz znieść wszelkie restrykcje. Trudno powiedzieć, jak to wygląda w Kanadzie, ale tutaj protest "konwoju Wolności" przynosi pozytywne efekty, mimo, że politycy udają, że nie ma z tutaj żadnego związku.