Wednesday, March 30, 2022

Gubernator Florydy podpisał "kontrowersyjną" ustawę o prawach rodzicielskich


 Gubernator Florydy Ron DeSantis podpisał ustawę o prawach rodzicielskich w edukacji, nazwaną przez krytyków ustawą „Nie mów gej”. Nazwę, którą lewicowe media chętnie przyjęły pomimo faktu, sprawdziłem, że słowa "gej" (ani 'Nie mów') nie ma nigdzie w ustawie. Ale, bardzo dużo ludzi, zwłaszcza lewicowych liberałów, myśli, że te słowa są w ustawie co byłoby nie konstytucyjne. I o to właśnie chodzi.

Republikański gubernator Florydy Ron DeSantis w poniedziałek ostro skrytykował krytyków ustawy o prawach rodzicielskich w swoim stanie, którą Demokraci skrytykowali jako anty-LGBTQ, mówiąc, że "ludzie muszą wydostać się ze swojej bańki" i faktycznie porozmawiać z Floryjczykami o tym, jak się z tym czują.

„My na Florydzie wykazaliśmy zaangażowanie w edukację, a nie w indoktrynację, i chcę myśleć, że ustawodawcy Florydy to zrobili” – powiedział. „Jako rodzic trójki dzieci w wieku do 5 lat, dziękuję za umożliwienie mi i mojej żonie posyłania naszych dzieci do przedszkola bez groźby seksualizacji”.

DeSantis odnosił się do ustawy o prawach rodzicielskich w edukacji – nazwanej przez Demokratów ustawą „Nie mów gej” – która zakazuje pracownikom szkół na Florydzie lub osobom trzecim udzielania instrukcji dotyczących „orientacji seksualnej” lub „tożsamości płciowej” od przedszkola do klasy trzeciej.