On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Saturday, May 21, 2022

Wreszcie: Arcybiskup San Francisco zabrania Nancy Pelosi przyjmowania Komunii Świętej


 Arcybiskup San Francisco Salvatore Cordileone ogłosił w piątek, że przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi (D-CA) ma zakaz przyjmowania Komunii Świętej z powodu jej coraz bardziej „ekstremalnych” poglądów na aborcję. Kościół potrzebował ponad 20 lat, aby zdecydować się na ten krok, ale lepiej późno niż wcale.

"Po wielu próbach rozmowy z nią, aby pomóc jej zrozumieć poważne zło, jakie popełnia, skandal, który powoduje, i zagrożenie dla własnej duszy, na które się naraża, stwierdziłem, że nadszedł moment, w którym muszę publicznie ogłosić oświadczenie, że nie może być przyjęta do Komunii Świętej, dopóki publicznie nie wyrzeknie się swojego poparcia dla „praw” aborcyjnych oraz wyzna i otrzyma rozgrzeszenie za współudział w tym złu w sakramencie pokuty. W związku z tym wysłałem jej zawiadomienie w tej sprawie, które teraz upubliczniłem."

W swoim liście Cordileone powiedział, że napisał do Pelosi 7 kwietnia, mówiąc jej, że musi ona publicznie wyrzec się swojej postawy proaborcyjnej „lub powstrzymać się od publicznego odwoływania się do wiary katolickiej i przyjmowania Komunii św. Nie będę miał wyboru, będę musiał złożyć deklarację, że zgodnie z kan. 915, nie będziesz dopuszczona do Komunii Świętej”. 

Arcybiskup Cordileone powiedział, że od czasu wysłania tego listu, Pelosi nie spełniła jego prośby. Napisał: 

"Dlatego w świetle mojej odpowiedzialności jako Arcybiskupa San Francisco, aby „troszczyć się o wszystkich wiernych powierzonych mojej opiece” (Kodeks Prawa Kanonicznego) niniejszym zawiadamiam Cię, że nie masz stawać do przyjęcia Komunii Świętej, a jeśli to zrobisz, nie możesz być dopuszczona do Komunii Świętej do czasu, gdy publicznie wyrzekniesz się swojego orędowania w sprawie legalności aborcji oraz wyznasz i otrzymasz rozgrzeszenie za ten ciężki grzech w sakramencie pokuty."

(Jak mówią w Ameryce: "good luck with that" - powodzenia w tej sprawie. - PN)

Abp. Cordileone napisał w swoim oświadczeniu, że przez lata otrzymał wiele listów „wyrażających rozpacz z powodu skandalu” katolików w życiu publicznym – jak Pelosi i prezydent Joe Biden – promujących „tak bardzo złe praktyki jak aborcja”.

"Odpowiadałem, że nawrócenie jest zawsze lepsze niż wykluczenie i zanim jakiekolwiek takie działanie może zostać podjęte, musi być poprzedzone szczerymi i pilnymi wysiłkami dialogu i perswazji. Jeśli chodzi o panią Pelosi, staram się podążać tą mądrą drogą, wytyczoną przez kardynała Ratzingera (późniejszego papieża Benedykta XVI) w liście do biskupów USA w sprawie Komunii Świętej i katolickich polityków, którzy współpracują w poważnych złach aborcji i eutanazji."

"Niestety stanowisko mówcy Pelosi w sprawie aborcji stało się na przestrzeni lat tylko bardziej ekstremalne, zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Nieco wcześniej w tym miesiącu po raz kolejny, jak wiele razy wcześniej, wyraźnie powołała się na swoją wiarę katolicką, usprawiedliwiając aborcję jako „wybór”, tym razem stając w bezpośredniej opozycji do papieża Franciszka: „Sama idea, że będą mówić kobietom o wielkości, czasie założenia lub czegokolwiek o ich rodzinie, osobisty charakter tego jest przerażający, i mówię to jako pobożny katolik”; „Mówią mi:„ Nancy Pelosi uważa, że wie więcej o rodzeniu dzieci niż papież”. 

Abp. Cordileone powiedział, że „nie czerpał żadnej przyjemności” z wypełniania swojego obowiązku duszpasterskiego i powiedział, że jego działanie „nie jest polityczne”. 

Już prawie dwadzieścia lat temu Nancy Pelosi 'nauczała' (w tym także na CNN), że od samego początku kościół nauczał, że aborcja to „wybór” a tylko ostatnio ekstremiści to zmienili.

Ciekawe, kiedy podobny krok będzie podjęty wobec prezydenta Bidena, który także podaje się za katolika. 

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.