Monday, October 10, 2022

Migracyjny stan wyjątkowy w Nowym Jorku


 Burmistrz Nowego Jorku, Eric Adams, ogłasza stan kryzysowy po tym, jak 17 000 nowo przybyłych nielegalnych migrantów z południowych stanów wywołało „kryzys”. 

Od wiosny do miasta przywieziono ponad 17 000 nielegalnych migrantów, co stanowi niewielką część (mniej niż 1%) migrantów, którzy przekraczają granice. 

„To kryzys humanitarny, który rozpoczął się od przemocy i niestabilności w Ameryce Południowej i jest przyspieszany przez amerykańską dynamikę polityczną” – powiedział w piątek Adams. „Tysiące osób ubiegających się o azyl zostało przywiezionych do Nowego Jorku i po prostu wysadzonych, bez powiadomienia, koordynacji lub opieki – a każdego dnia przybywają kolejne”.

Jest tajemnicą poliszynela, że administracja Bidena pod osłoną nocy rozsyła samolotami nielegalnych migrantów do każdego stanu i nie pytając kogokolwiek o zdanie. Trudno to dostrzec, bo samoloty lądują na małych, regionalnych lotniskach i w dodatku w środku nocy. Dla przykładu, zaobserwowano przyjazd autobusów z migrantami w New Britain w Connecticut. Jeśli nikt nie podnosi alarmu (a Republikanie się tym nie chwalą) to znaczy, że przywieźli ich tutaj Demokraci. A kto jest burmistrzem w New Britain? Republikanka. Czy ona o tym wie? Trudno powiedzieć.