Saturday, July 15, 2023

Dzięki nowej technologii aresztowano nowojorskiego architekta, który jest podejrzany dokonanie seryjnych morderstw

Fox News: Prokurator hrabstwa prowadzący śledztwo w sprawie zabójstw, w większości kobiet, dokonanych w ciągu dekady wzdłuż Ocean Parkway w Gilgo Beach w stanie Nowy Jork, powiedział, że nowe postępy w technologii DNA częściowo pomogły w rozwiązaniu sprawy.

Prokurator okręgowy hrabstwa Suffolk, Raymond Tierney, powiedział Fox News w piątek, że podejrzany Rex H. został aresztowany po tym, jak pięć „ważnych włosów” czterech ofiar mogło być dalej badanych dzięki nowej technologii badania mitochondrialnego DNA.

Ciała znalezione w Gilgo Beach, kilka mil na wschód od bardziej znanej Jones Beach, były wystawione na działanie warunków atmosferycznych przez tak długi czas, że DNA było zbyt zdegradowane, aby można je było właściwie przeanalizować przy użyciu standardowej technologii jądrowego DNA.

„Byliśmy więc w stanie wykorzystać tę technologię, ale nadal musieliśmy opracować podejrzanego. I tu właśnie pojawiły się dowody telefoniczne i dowody dotyczące samochodu oraz niektórych innych działań [podejrzanego]”.

Według brytyjskiego Guardiana podejrzany rzekomo używał telefonów jednorazowych, ale policja była w stanie wykorzystać obwód lokalizacji pingów telefonów które pasowały do połączeń wykonanych z niektórymi ofiarami.

Rex H. jest podejrzewany o dokonanie 11 morderstw, ale na razie jest oficjalnie oskarżony o sześć.