Thursday, September 28, 2023

Dzisiaj rozpoczyna się pierwsze przesłuchanie w sprawie impeachmentu Bidena

Fox News: Podczas dzisiejszego przesłuchania w sprawie impeachmentu Republikanie przedstawią dowody, które ich zdaniem wskazują, że Biden dopuścił się przestępstw, za które powinien zostać postawiony w stan oskarżenia. 

Przewodniczący Komisji Nadzoru Izby Reprezentantów, republikanin James Comer, powiedział w swoim oświadczeniu wstępnym, że Republikanie otrzymali „górę dowodów” wskazujących na związek prezydenta Bidena z rzekomo korupcyjnymi transakcjami biznesowymi.

„Prezydent Biden okłamał naród amerykański w sprawie swojej wiedzy o skorumpowanych planach biznesowych swojej rodziny i udziału w nim. Co najmniej dziesięć razy, Joe Biden okłamał Amerykanów, że nigdy nie rozmawiał z rodziną na temat ich interesów biznesowych” – powiedział Comer. 

Comer powiedział, że dochodzenia prowadzone przez Partię Republikańską ujawniły, w jaki sposób rodzina Bidenów utworzyła ponad 20 firm fasadowych, które w latach 2014–2019 zarobiły ponad 20 milionów dolarów. „Co sprzedawali Bidenowie, żeby zarobić te wszystkie pieniądze? Joe Bidena” – stwierdził Comer.  [...] "Amerykanie żądają odpowiedzialności za tę kulturę korupcji”.