Sunday, September 17, 2023

Prokurator Generalny Teksasu, Ken Paxton ostrzega administrację Bidena po pokonaniu „fikcyjnego impeachmentu”: „Zapnijcie pasy”

Fox News: Prokurator generalny Teksasu Ken Paxton opublikował w sobotę zjadliwy list skierowany do Białego Domu po tym, jak został uniewinniony z zarzutów impeachmentu stanowego.

Paxton, republikanin, został oskarżony o korupcję, przekupstwo i niezdolność do sprawowania urzędu przez ponadpartyjną grupę senatorów stanu Teksas. Za jego impeachmentem głosowało wszystkich 12 Demokratów zasiadających w sądzie, a także dwóch Republikanów: senatorzy Robert Nichols i Kelly Hancock.

Aby potwierdzić impeachment, ława przysięgłych potrzebowała 21 głosów, ale nie osiągnięto większości dwóch trzecich. Głosowanie zakończyło się tuż przed godziną 13:00 w sobotę.

„Fikcyjny impeachment koordynowany przez administrację Bidena z liberalnym przewodniczącym (stanowej) Izby Reprezentantów Dade Phelanem i jego kangurowym sądem kosztował podatników miliony dolarów, zakłócił pracę Biura Prokuratora Generalnego i pozostawił ciemną i trwałą plamę na Izbie Reprezentantów w Teksasie” – pisze Paxton. 

„Użycie procesu impeachmentu w celu rozstrzygnięcia różnic politycznych jest nie tylko złe, ale także niemoralne i skorumpowane” – dodał prokurator generalny.

„Na koniec mogę obiecać administracji Bidena, co następuje: zapnijcie pasy, ponieważ wasza bezprawna polityka nie pozostanie bez sprzeciwu” – czytamy w oświadczeniu. „Nie pozwolimy wam podrzeć konstytucji i naruszać praw Teksańczyków. Zostaniecie pociągnięci do odpowiedzialności”.