Saturday, October 14, 2023

Administracja Bidena wysłała dziesiątki milionów dolarów na pomoc w związku z Covid-19 grupie oskarżonej o udzielanie pomocy terrorystom Hamasu

Fox News: Administracja Bidena przesłała 33,7 miliona dolarów z American Rescue Plan – rachunku wydatków przeznaczonych na walkę z Covid-19 – palestyńskiej organizacji humanitarnej, która była wcześniej oskarżana o zapewnianie bezpiecznej przystani terrorystom w Gazie i określana jako „w zasadzie oddział Hamasu”.

Według amerykańskiego planu ratunkowego (American Rescue Plan), ustawy o pomocy w związku z pandemią COVID-19, przeforsowanej przez Kongres przy jednomyślnym poparciu Demokratów w Senacie i prawie jednomyślnej w Izbie Reprezentantów, przeznaczono 33,7 miliona dolarów Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy i Robót (UNRWA) w ramach programu ds. Migracji i Pomocy Uchodźcom. 

W ostatnich latach UNRWA spotkała się z wnikliwą analizą ze strony krytyków, którzy twierdzą, że grupa nie zrobiła wystarczająco dużo, aby zapobiec dotarciu pomocy do rąk terrorystów Hamasu. Według doniesień w lokalizacjach UNRWA odbywała się działalność Hamasu i rozpowszechniano propagandę Hamasu w szkołach.

Na początku tego roku UN Watch doniósł, że szkoły UNRWA były współwinne nauczania dzieci nienawiści do Żydów i gloryfikowania terroryzmu. 

W 2014 r. UNRWA przyznała się i potępiła fakt, że dwa razy w ciągu jednego tygodnia znaleziono w jednej z jej szkół w Gazie rakiety Hamasu.

„Obiekty UNRWA, palestyńskiej agencji ONZ ds. uchodźców, były wielokrotnie wykorzystywane przez palestyńskich terrorystów Hamasu do celów wojskowych jako miejsca postoju, składy broni i kryjówki” – powiedziała profesor Anne Bayefsky, dyrektor Instytutu Praw Człowieka i Holokaustu w Touro.

„Wykorzystywano je również jako tarcze, dając osłonę pobliskim obiektom wojskowym. Urzędnicy UNRWA utrzymywali wszelkiego rodzaju niewłaściwe stosunki z samym Hamasem. Ilekroć te fakty – zbrodnie wojenne – zostają ujawnione, ONZ przeprowadza szybkie „dochodzenie”, któremu czasami towarzyszy bezsensowny wyraz żalu i kontynuuje działania” – dodała Bayefsky.