Sunday, December 10, 2023

Akt oskarżenia przeciwko Hunterowi Bidenowi opiera się na jego własnych wspomnieniach

Foxnews(.)com: Wspomnienia Huntera Bidena z 2021 r. zatytułowane „Beautiful Things” (Piękne Rzeczy) były wielokrotnie cytowane w kalifornijskim akcie oskarżenia, w którym szczegółowo omówiono stawiane mu w tym tygodniu zarzuty podatkowe i omówiono, jak mówił o rozrzutnych wydatkach w czasie, gdy prokuratorzy twierdzą, że powinien był płacić podatki.

Bidenowi postawiono dziewięć zarzutów dotyczących „czteroletniego okresu”, w którym nie zapłacił federalnego podatku dochodowego od stycznia 2017 r. do października 2020 r., składając jednocześnie fałszywe zeznania podatkowe.

Zarzuty obejmują trzy przestępstwa i sześć wykroczeń związanych z należnymi podatkami w wysokości 1,4 miliona dolarów , które zostały zapłacone. Specjalny prokurator zarzucił Hunterowi, że „zamiast płacić podatki wydał miliony dolarów na ekstrawagancki styl życia” oraz że w 2018 r. „przestał płacić zaległe i zaległe podatki za rok podatkowy 2015”.

„Kiedy w końcu złożył swoje zeznania za 2018 r., uwzględnił fałszywe odliczenia biznesowe, aby uniknąć płacenia podatków i zmniejszyć znaczne zobowiązania podatkowe, z którymi borykał się od lutego 2020 r.”

Jego wspomnienia opisują szerokie zażywanie narkotyków, w jakie był wówczas zaangażowany, podważając twierdzenia dotyczące wydatków służbowych.

Biden opisał rok 2018 jako zdominowany przez używanie cracku „dwadzieścia cztery godziny na dobę, palenie co piętnaście minut, siedem dni w tygodniu” – czytamy w akcie oskarżenia. 

Akt oskarżenia przytacza zawarte w pamiętniku wspomnienie o tym, jak w 2018 roku Hunter, jak twierdzi, zapłacił za świtę „złodziei, ćpunów, drobnych handlarzy, striptizerek ze wzgórza, oszustów i innych bywalców, którzy następnie zapraszali swoich przyjaciółmi i współpracownikami oraz najnowszymi znajomościami.” 

Obrońca Huntera, Abbe Lowell, w związku z zarzutami zaatakował specjalnego prokuratora Davida Weissa, oskarżając go o „ uginanie się pod presją Republikanów”.

Syn Bidena również ostro zareagował na swoich krytyków , twierdząc, że próbują zniszczyć jego ojca.

Hunterowi grozi około 15 lat więzienia.