Friday, December 15, 2023

Elon Musk planuje szkołę skupioną na STEM i uniwersytet w Teksasie

Foxnews(.)com: Według raportów miliarder Elon Musk postawił sobie za cel kolejne przedsięwzięcie – nową szkołę podstawową i średnią, a docelowo uniwersytet w Austin w Teksasie.

Bloomberg pierwszy poinformował, że zeznanie podatkowe organizacji charytatywnej Muska, The Foundation, ujawniło, że dyrektor generalny Tesli planuje przeznaczyć 100 milionów dolarów na szkołę podstawową i średnią w Austin w Teksasie skupiającą się na przedmiotach STEM (science-nauka, technology-technologia, engineering-inżynieria & math-matematyka).

Kiedy szkoła podstawowa zacznie działać, „zamierza docelowo rozszerzyć swoją działalność, aby stworzyć uczelnię dedykowaną edukacji na najwyższym poziomie”.

Zgodnie ze złożonym wnioskiem uczelnia będzie zatrudniać „doświadczoną kadrę pedagogiczną” i obejmują tradycyjny program nauczania „wraz z praktycznym doświadczeniem edukacyjnym, obejmującym symulacje, studia przypadków, projekty produkcyjne/projektowe i laboratoria”.

Uczelnia będzie również ubiegać się o akredytację od Southern Association of Colleges i Schools Commission on Colleges.

Fundacja złożyła wniosek o status zwolnienia od podatku do Urzędu Skarbowego w październiku 2022 r., który uzyskał akceptację w marcu.