Sunday, June 27, 2010

Co-tygodniowy Przegląd Prasy

Kamienowanie Kaczyńskiego w szklarni
Rp.pl: Jedynym dużym miastem, w którym Bronisław Komorowski przegrał pierwszą turę, był Lublin. Wszyscy oczywiście wiążą to z Palikotem. Wszyscy, poza Donaldem Tuskiem, który uznał, że receptą na zwycięstwo jego kandydata w II turze będzie skopiowanie palikotowej retoryki i wygłosił bodaj pierwsze w swej karierze przemówienie tak ostre, tak naszpikowane personalnymi atakami i insynuacjami. Bez mała pół godziny jechania po Kaczyńskim jak po przysłowiowej „burej suce”

Solidarne państwo polityków
Wyborcza.pl: Kłamstwa w tej kampanii jest coraz więcej. PiS powrócił do starych haseł podziału Polski na tę "liberalną" i tę "solidarną". Liberalną reprezentuje PO i rząd Tuska, a solidarną - oczywiście Jarosław Kaczyński i SLD.

Zamiast drugiej Irlandii druga Grecja. Tusk o zwycięstwie Kaczyńskiego

Newsweek.pl: - Konkurent Bronisława Komorowskiego chce zdobyć władzę na fundamencie kłamstwa - mówił premier Donald Tusk na krajowym zjeździe PO. Jarosławowi Kaczyńskiemu dostało się od szefa rządu również za księżycowe recepty gospodarcze i uleganie spiskowi koncernów farmaceutycznych.

Kto naprawdę zarobi na mundialu w RPA?

Forbes.pl: Wielkie pieniądze z mundialu trafią głównie do FIFA, niekoniecznie zostaną w Republice Południowej Afryki. Mało tego - RPA może wyjść z mistrzostw z nowymi problemami

Spór o paradę

Życie Warszawy: "Nie lękajcie się" – słowa Jana Pawła II stały się hasłem kampanii przed EuroPride w Warszawie. Radni prawicy: – To prowokacja! Europejska Parada Równości przejdzie przez stolicę 17 lipca. Dokładna trasa będzie znana za tydzień. Organizatorzy spodziewają się ok. 15 tys. osób z Polski i z zagranicy. Wczoraj rozpoczęli kampanię informacyjną od... rzucania jajkami.

TAJEMNICZA WIZYTA MARSZAŁKA KOMOROWSKIEGO

Gazeta Polska: 21 czerwca Bronisław Komorowski, wracając z Afganistanu, spotkał się na lotnisku w Erewaniu z szefem MSZ Armenii. Jak podał ormiański serwis armtoday.info - tego dnia na erewańskim lotnisku z tym samym ministrem spotkała się delegacja rosyjskich wojskowych. Czy marszałek spotkał się także z nimi?

Moja prawda
Gość Niedzielny: Wiarygodność niektórych informacji podawanych przez media jest na poziomie Radia Erewań. W piątek 18 czerwca „Gazeta Wyborcza” zasugerowała na pierwszej stronie, że abp Stanisław Gądecki złożył rezygnację z urzędu z powodu rehabilitacji przez Watykan arcybiskupa seniora Juliusza Paetza.

Mit i rzeczywistość. Droga plemion węgierskich do Basenu Karpackiego

Mówią Wieki: Prawdopodobnie od Kumanów król i jego otoczenie usłyszeli o Węgrach zamieszkujących na Wschodzie

Kampania niskich standardów
Polityka: To jak dotąd najgorsza kampania wyborcza III RP. Nie dlatego, że nas zaskoczyła i z konieczności jest krótka. Dlatego, że toczy się na politycznych gruzach, które zostawiła po sobie IV RP.

Do czego służy prezydent

Tygodnik Powszechny: Prezydent może wiele robić w polityce zagranicznej, jeśli sobie dobrze uświadomi, kim jest. A jest strażnikiem polskiej marki.

Dochowajmy wierności ideałom

Tygodnik Solidarność: Tydzień po uroczystościach beatyfikacyjnych błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w wielu miastach Polski odbyły się uroczyste msze dziękczynne. „Dochowajmy wierności ideałom, które są zdolne przemieniać świat na lepsze” – mówił przewodniczący Komisji Krajowej Janusz Śniadek podczas uroczystości w Białymstoku.