Beautiful Poland & Polish Trams

Friday, August 25, 2017

Czy polscy politycy mają prawo doradzać obcym krajom jak walczyć z Polską?

Wczoraj obiegła Internet wiadomość że wiceszef Platformy Obywatelskiej i były minister sprawiedliwości Borys Budka w rozmowie z internetowym wydaniem niemieckiego dziennika „Die Zeit” stwierdził, że „Unia Europejska musi postawić Polsce ultimatum”.

Nie wiem co o takim zachowaniu mówi Konstytucja ani Kodeks Karny ale moim zdaniem zachowanie pana posła niebezpiecznie graniczy ze zdradą stanu. Niestety, takie zachowanie polityków Platformy Obywatelskiej wcale nie jest wyjątkowe. Wręcz przeciwnie, to już w zasadzie normalne zachowanie które ma poważny wpływ na wizerunek Polski za granicą.

Już teraz jedna z największych stacji telewizyjnych w USA, CNN, uważna że w Polsce doszło do zamachu stanu i ze rządzi tam teraz ekstremalna prawica (czytaj: faszyści). Tego typu zachowanie polityków "totalnej opozycji" tylko utwierdza takie opinie.
“The events in Poland have taken a very bad turn, since power in the country has been taken over by the right-wing Law and Justice Party (PiS), which launched a great, instant power take over, leading to comparisons with a coup” - Zakaria.