Friday, February 2, 2018

Raport o FBI

Raport o FBI właśnie się ukazał. Prosimy powracać a my będziemy aktualizować nasze informacje.

Komitet wywiadu opublikował swój kontrowersyjny 4-stronicowy raport, w który opisuje nadużycia tajnych obserwacji przez FBI i Departament Sprawiedliwości (DOJ) w śledztwie Trump-Rosja.


Oto kilka kluczowych punktów:
  • Dokumentacja napisana przez Christopher Steele stanowiła istotną część wstępnych i wszystkich trzech odnowień wniosków FISA przeciwko Carter Page.
  • Andrew McCabe potwierdził, że nie zażądano by wydania nakazu FISA z tajnego sadu "FISA" bez informacji z dokumentacji Steele.
  • Polityczne pochodzenie dossier Steele znane było szefostwu Departamentu Sprawiedliwości i FBI, ale zostało wyłączone z wniosków FISA.
  • Agent z DOJ, Bruce Ohr, spotkał się ze Steele'em latem 2016 roku i przekazał DOJ informacje na temat stronniczosci Steele'a. Steele powiedział Ohrowi, że on, Steele, był zdesperowany, żeby Donald Trump nie został wybrany na prezydenta i był zdeterminowany aby on nie został prezydentem.

FBI i Departament Sprawiedliwości (DOJ) podjęły trzymiesięczny wysiłek, aby ukryć informacje opisane w notatce z prac Komitetu Wywiadu. Tylko groźba postawienia zarzutów i innych form nacisku zmusiła FBI i DOJ do przekazania materiału. 

Kiedy liderzy i personel Komisji Wywiadu sporządzili raport z tych informacji, FBI i Departament Sprawiedliwości, wspierane przez Demokratów z Kapitolu, przeprowadzili zażartą kampanię sprzeciwu, mówiąc, że wydanie raportu zagrażałoby bezpieczeństwu narodowemu i rządom prawa. 

Jednak przewodniczący Komisji Wywiadowczej, Devin Nunes, nigdy nie ugiął i zrobił wszystko aby udostępnić informacje społeczeństwu. Prezydent Trump zgodził się i zgodnie z wymogami regulaminu Izby wydał zgodę na zwolnienie. 

Wreszcie, opublikowany dzisiaj raport nie stanowi sumy tego, co badacze House'u dowiedzieli się podczas przeglądu dochodzenia FBI i Departamentu Sprawiedliwości w sprawie Trump-Russia. Oznacza to, że walka o raporty może być powtórzona w przyszłości, gdy Komitet Wywiadu podejmie decyzję o wydaniu większej ilości informacji.


To tylko wstępne wnioski, czyli będziemy mieli więcej, ale wygląda na to, że o mały włos FBI nie zostało amerykańską wersją tajnej policji politycznej.

Facebook już raz zablokowało ten post.