On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Tuesday, March 13, 2018

Trump zwalnia Tillersona. Za pomocą Twittera?

Złośliwi donoszą ze Tillerson dowiedział się o swoim zwolnieniu za pomocą Twittera. Mimo, ze Rez Tillerson odwalił kawał dobrej roboty nikt, zwłaszcza prezydent Duda, nie będzie specjalnie za nim tęsknił. Podobno opinie Trumpa i Tillersona w sprawie niektórych aspektów polityki zagranicznej bardzo się różniły i pogłoski o możliwym wyrzuceniu sekretarza dobiegały już od kilku miesięcy.

Z polskiego punktu widzenia prezydent Duda miał racje nie przyjmując telefonu od Tillersona bo funkcja sekretarza i prezydenta są na różnych poziomach. Jeśli dobrze pamiętam to poprzednia sekretarz stanu, Madeleine Albright, posunęła się jeszcze dalej w stosunkach z Polską.