Killing Warsaw is now on Audible

The audiobook version of 
Killing Warsaw is now on sale at Audible and Amazon. Learn how much the city of Warsaw and its residents suffered under German Nazi occupation. The city of Warsaw was to disappear to be later reborn as a small German city of Warschau. You will see how the plan was implemented from the first days of the war, through brutal occupation, Ghetto uprising, Warsaw uprising, and final and total destruction. 

Killing Warsaw: The Full True Story of the City That Was to Disappear - US - UK - FR - DE

Thursday, December 6, 2018

Tylko w USA: Zakazane Święto Bożego Narodzenia i "Happy End"

Grinch kradnie Święta
Szkoła podstawowa zakazuje Mikołaja, cukierków w kształcie laski, reniferów, Elfów i czerwono / zielonych ozdób, zeby miała charakter "integracyjny i kulturowo wrażliwy".

Dyrektorka szkoły podstawowej w Nebrasce, Jennifer S., właśnie wylądowała na liście niegrzecznych u świętego Mikołaja, co oznacza, że prawdopodobnie nie dostanie żadnych prezentów w tym roku.

Dlaczego? Oto memorandum które wysłała do nauczycieli w szkole którą prowadzi:

"Wiem, że wszyscy jesteście bardzo życzliwymi i sumiennymi ludźmi. Wiem, że wszystko co chcielibyście robić, zrobiliście, lub chcecie zrobić, bierze się z waszego dobrego serca. Ja pochodzę z miejsca, w którym Boże Narodzenie i podobne rzeczy nie są dozwolone w szkołach, tak jak przez lata mojej kariery edukacyjnej, zmieniło się to w oczekiwania wszystkich wychowawców ".

"Przepraszam za stres, wywołany przez Boże Narodzenie / święta / Mikołaja / drzewko" - napisała pani S. "Zrobię co w mojej mocy, aby wam zakomunikować moje oczekiwania, co jest zgodne z moją interpretacją naszych oczekiwań jako szkoły publicznej, która stara się być integracyjna i kulturowo wrażliwa na wszystkich naszych studentów."

"Czuję się nieswojo, że muszę być tak specyficzna, ale dla wygody wszystkich zrobię to", napisała dyrektorka i przedstawiła szczegółowe listy "praktyk akceptowalnych" i "nieakceptowanych" w okresie świątecznym.

Dyrektywa zakazała Mikołaja i choinek, Elfów i bożonarodzeniowych piosnek. Inne wymienione "niedopuszczalne" rzeczy to: ozdoby świąteczne, "Candy Cane" - związane z Bożym Narodzeniem cukierki na kształt litery "J" dla Jezusa, przedmioty w tradycyjnie świątecznych czerwono / zielone kolorach, renifery.

Lista dozwolonych praktyk: bałwany, ludzie śniegu, płatki śniegu, pierniki, informacje o obchodach świat z różnych kultur.

"Mam nadzieję, że uda nam się uniknąć dyskomfortu gdy będę musiała kwestionować to, co zrobiliście wy i kazaliście zrobić swoim uczniom"- napisała S. do nauczycieli podpisując się: "Niezamierzony) Grinch, który ukradł Boże Narodzenie (z Manchesteru)."

To memo zaalarmowało nauczycieli, rodziców, lokalny samorząd i grupę adwokacką która szybko poprosiła kuratorium, aby rozpatrzono ten dyktat pod kątem prawa i zgodności z konstytucją i respektowania praw innych do obchodzenia świątecznych tradycji.

Już po kilku dniach okręgowy prokurator nakazał lokalnym władzom szkolnym cofniecie wszystkich bezprawnych rozporządzeń dyrektorki szkoły - Happy End.

Rodzice uważają, ze pani dyrektor musi przeprosić ich i nauczycieli.

-------
W USA to już swego rodzaju co-roczna tradycja, ze nauczyciele (zawód stopniowo opanowywany przez ateistów) w taki lub inny sposób chcą odebrać swoim wychowankom tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.