Saturday, December 7, 2019

Nie musimy być wdzięczni Niemcom za Unię: Większość pieniędzy w UE płynie ze Wschodu na Zachód

Nie polska, ani z PiS-u ani z PO, ale rumuńska eurodeputowana Clotilde Armand opublikowała tekst w Politico który obnaża "zachodnich dobroczyńców" jak Niemcy czy Francja których nie powinniśmy krytykować. 

Sprawę opisuje portal DoRzeczy.pl w artykule: Rumuńska eurodeputowana: Większość pieniędzy w UE płynie ze Wschodu na Zachód
"Polityka spójności UE miała swój urok. Wschód zaczął doganiać resztę klubu. Ale największymi "zwycięzcami" tego rozwoju były kraje Europy Zachodniej, z których część zamyka teraz swoje portfele twierdząc, że nie mogą już zapłacić znacznie więcej na rzecz UE, ... W rzeczywistości pieniądze wysyłane przez kraje zachodnie do Europy Wschodniej za pośrednictwem budżetu UE, są niewielkie w porównaniu zyskami zachodnich firm z inwestycji na Wschodzie."

Oryginalny tekst w Polityko: What rich countries get wrong about the EU budget

Artykuł w DoRzeczy zatrzymuje się po 70 procentach oryginalnego tekstu, prawdopodobnie aby nie być posadzonym o łamanie praw autorskich, a warto przeczytac ten artykuł do końca ponieważ autorka chce aby politycy bogatych krajów europejskich powiedzieli prawdę swoim wyborcom ile ich kraje lub korporacje zarobiły na rozszerzeniu Unii.