Saturday, December 7, 2019

Nie musimy być wdzięczni Niemcom za Unię: Większość pieniędzy w UE płynie ze Wschodu na Zachód

Nie polska, ani z PiS-u ani z PO, ale rumuńska eurodeputowana Clotilde Armand opublikowała tekst w Politico który obnaża "zachodnich dobroczyńców" jak Niemcy czy Francja których nie powinniśmy krytykować. 

Sprawę opisuje portal DoRzeczy.pl w artykule: Rumuńska eurodeputowana: Większość pieniędzy w UE płynie ze Wschodu na Zachód
"Polityka spójności UE miała swój urok. Wschód zaczął doganiać resztę klubu. Ale największymi "zwycięzcami" tego rozwoju były kraje Europy Zachodniej, z których część zamyka teraz swoje portfele twierdząc, że nie mogą już zapłacić znacznie więcej na rzecz UE, ... W rzeczywistości pieniądze wysyłane przez kraje zachodnie do Europy Wschodniej za pośrednictwem budżetu UE, są niewielkie w porównaniu zyskami zachodnich firm z inwestycji na Wschodzie."

Oryginalny tekst w Polityko: What rich countries get wrong about the EU budget

Artykuł w DoRzeczy zatrzymuje się po 70 procentach oryginalnego tekstu, prawdopodobnie aby nie być posadzonym o łamanie praw autorskich, a warto przeczytac ten artykuł do końca ponieważ autorka chce aby politycy bogatych krajów europejskich powiedzieli prawdę swoim wyborcom ile ich kraje lub korporacje zarobiły na rozszerzeniu Unii.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.