On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Wednesday, April 29, 2020

Ameryka się otwiera


Ponieważ epidemia powoli zwalnia rośnie liczba stanów które otwierają swoje gospodarki. Oczywiście spotyka się to z ogromną krytyką ze strony partii Demokratycznej, która prowadzi swoją grę polityczną, ale tego procesu już nie da się zatrzymać. 

Od 24 kwietnia w wielu stanach, zwłaszcza południowych, powoli otwierane są, z pewnymi restrykcjami, bary i restauracje, miejsca modlitw. salony kosmetyczne a także obiekty sportowe. W Georgii i Oklahomie otwierane są także kina, a w Georgii nawet siłownie. 

Lista stanów które się otwierają jest za długa aby ją tutaj przytoczyć ale czytając ją dopiero można zobaczyć jak wielkie były restrykcje w niektórych stanach. Dla przykładu, w Vermont biznesy związane z budownictwem lub opieką nad parkami mogą dopiero zacząć działalność ale tylko 5 pracowników przez lokalizacje.